Elita francouzského sprintu míří na Zlatou tretru

23. listopadu 2011, 11:25

Ostravský mítink Zlatá tretra se může těšit na elitní evropské sprintery Rolanda Pognona a Leslieho Djhona.

Ozdobou závodu na 100 m mužů bude 9. června na vítkovickém stadionu Roland Pognon, evropský rekordman v halové šedesátce. Na ME pod střechou v Madridu získal bronz, před dvěma lety se stal mistrem Evropy do 22 let a stejný titul v kategorii juniorů vybojoval v roce 2001. 

Dvaadvacetiletý Francouz s osobním rekordem 10,11 z loňského roku má reálné předpoklady k vytvoření nového rekordu Zlaté tretry. Ten drží vítěz z roku 2003 Brit Lewis-Francis výkonem 10,07, což je zároveň nejrychlejší elektronicky měřená stovka zaběhnutá na území České republiky.

Nejkratší sprint byl v letošní sezoně zařazen i mezi hlavní disciplíny seriálu Golden League, ve kterých se bude bojovat o podíl na milionovém jackpotu.

Do Ostravy přicestuje také Pognonův krajan Leslie Djhone, nejlepší evropský čtvrtkař současnosti. Na olympiádě v Aténách byl Djhone jediným zástupcem starého kontinentu ve finále, kde obsadil sedmou pozici. Nejvýraznější úspěch kariéry zaznamenal na MS 2003 v Paříži, když jako člen štafety 4x400 m získal zlatou medaili. V individuálním závodě na pařížském šampionátu skončil pátý.  

Na Zlaté tretře se držitel francouzského rekordu (44,64) střetne s Jeremym Warinerem, olympijským vítězem z Atén. Takové obsazení závodu naznačuje, že půjde o útok na rekord mítinku, který časem 44,70 z roku 1976 drží Alberto Juantorena. 
Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí