přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

EAA rozhodla o zrušení dvoustovky na halovém ME

Z programu halových mistrovství Evropy byl odstraněn sprint na 200 metrů, letos v březnu v Madridu tak tato disciplína zažila svou derniéru.

O tomto kroku rozhodla Rada Evropské atletické asociace (EAA) na dnešním 19. Kongresu EAA v Lublani. Podobné rozhodnutí před časem uskutečnila Mezinárodní atletická asociace (IAAF), která dvoustovku vyřadila z programu halových mistrovství světa, počínaje HMS 2006 v Moskvě.       

Kongres EAA podpořil snahu pořádat mistrovství Evropy na dráze ve dvouletém cyklu a ihned na toto téma otevře diskusi s IAAF, na jejímž rozhodnutí bude výsledek záviset. 

Rada EAA také rozhodla o změně dosavadní trati stýplu juniorek na MEJ, která měla délku 2000 metrů. Od roku 2005, tedy MEJ v Kaunasu, budou juniorky startovat na trati 3000 m překážek. Jako nominační limit byl stanoven čas 11:20:00.  

Od sezony 2006 bude do programu mistrovství Evropy v krosu zařazena kategorie do 23 let. Muži se střetnou na osmikilometrové trati, ženám byla stanovena délka trati 6,5 km. V příštím roce ME v přespolním běhu hostí italské San Giorgio Legnano.  

 

Tomáš Klement

Vytisknout