přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

EAA rozhodla: HME 2009 bude v italském Turínu

Rada Evropské atletické asociace na na svém zasedání v dějišti letošního mistrovství Evropy rozhodla o místech konání budoucích atletických podniků.

Praha definitivně přišla o možnost ucházet se o pořádání halového mistrovství Evropy v roce 2009. Na sobotním jednání rady EAA bylo mimo jiné rozhodnuto, že halový šampionát starého kontinetu se za tři roky uskuteční v dějišti letošních zimních olympijských her.

"Jsme velmi potěšeni, že je rozhodnuto o pořádání tří významných atletických podniků v  následujících letech," stojí v prohlášení, které zveřejnila EAA 29. dubna 2006.

Pořadatelem HME bude za tři roky v polovině března italský Turín. Šampionát se uskuteční v hale "Palasport Olimpico Isozaki", kde se během uplynulých olympijských her uskutečnila hokejová klání.

Evropský pohár se v příštím roce uskuteční ve dnech 23.-24. června v Německu na mnichovském Olympijském stadionu, který hostil Evropský pohár již v roce 1997 a před čtyřmi lety také mistrovství Evropy.

Mistrovství Evropy za čtyři roky bude hostit španělská Barcelona, dějiště olympijských her 1992. Přesný termín ještě není stanoven, hovoří se ale o konci července, nebo začátku srpna. Stadion "Lluís Companys Olympic" bude do té doby modernizován a rozšířen na kapacitu 45 tisíc návštěvníků.


Místa konání atletických akcí:
Evropský pohár v roce 2007 - Mnichov, Německo
Halové mistrovství Evropy v roce 2009 - Turín, Itálie
Mistrovství Evropy v roce 2010 - Barcelona, Španělsko

David Klempíř

Vytisknout