přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. února 2007, 14:52

EAA pozvala na víceboje Karase a Ščerbovou

Evropská atletická asociace (EAA) dnes potvrdila Českému atletickému svazu, že pro halové mistrovství Evropy v Birminghamu počítá se třemi českými vícebojaři.

Kromě Romana Šebrleho, který je pozvaný na základě loňské výkonnosti, tak mohou na HME startovat také Josef Karas v sedmiboji a Denisa Ščerbová v pětiboji.

Josef Karas svůj zájem o start na HME Českému atletickému svazu dnes potvrdil. Trenér Denisy Ščerbové Aleš Duda zatím není rozhodnut, zda jeho svěřenkyně nastoupí v Birminghamu v pětiboji, nebo v dálce (ve které má již splněný nominační limit). Své rozhodnutí musí oznámit Českému atletickému svazu nejdéle do čtvrtka 22. února 2007.

Trenér Josefa Karase Ludvík Svoboda v reakci na rozhodnutí EAA uvedl, že jeho svěřenec o start na HME stojí a že na 99,99% do závodu nastoupí. "Dneska běhal v hale, včera venku. Děláme abecedu tréninku, Josef chodí do posilovny, dvakrát denně trénuje," doplnil Svoboda. "Zatím jsme vzhledem k jeho zraněné noze šetřilï odrazy, ale ještě je čas a myslím, že vše bude v pořádku."

U Denisy Ščerbové to podle trenéra Aleše Dudy vypadá zatím na start v dálkařském sektoru, nikoliv mezi vícebojařkami. "Hodně záleží na dnešních výkonech," upozorňuje na halový mítink ve Stockholmu. V něm nastoupí Ščerbová ve třech disciplínách, mimo jiné ve výšce. "Když se jí výška povede, nejspíše dáme přednost na HME víceboji před dálkou." Denisa Ščerbová nemůže v Birminghamu absolvovat pětiboj i dálku kvůli kolizi v časovém pořadu. Ve stejnou chvíli bude probíhat kvalifikace dálkařek a výška pětibojařek.

EAA dnes také zveřejnila "waiting list", tedy seznam vícebojařů a vícebojařek, kteří budou na HME startovat v případě, že některý z pozvaných odmítne. V případě Denisy Ščerbové by tak dostala šanci první na seznamu čekatelek, litevská vícebojařka Viktorija Žemaityteová (letos 4227 bodů).

David Klempíř

Vytisknout