Dvoustovku vyhrál Němec Unger v národním rekordu

První titul pro tradiční atletickou velmoc Německo získal v Madridu sprinter Tobias Unger, jenž vyhrál dnešní finále v národním rekordu 20,53 sekundy.

Jiří Vojtík vypadl v sobotním semifinále. Stejný závod žen ovládla vycházející sprinterská hvězda Ivet Lalovová z Bulharska, která časem 22,91 sekundy rovněž překonala národní maximum. O třináct let starší Rakušanku Karin Mayrovou- Krifkaovou odsunula dvacetiletá běžkyně na druhé místo o tři setiny.
Osmistovku vyhrála hlavní favoritka Larisa Šžaová z Ruska. Vedoucí žena světových tabulek odolala v závěru finiši domácí Maite Martínezové, takže Španělsko se vytoužené zlaté medaile opět nedočkalo. Martínezová překazila trojnásobný ruský triumf, když za sebou nechala Cyganovovou a Vašencevovou. Šžaové usnadnil cestu k titulu výpadek světové halové rekordmanky Slovinky Jolandy Čeplakové, která byla vyřazena už v rozběhu.