přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. srpna 2003, 14:50

Dvořáka v Paříži zradila neoblíbená osmá disciplína

Tomáš Dvořák dosáhl podprůměrného výkonu ve skoku o tyči a od medailové pozice na MS v Paříži se hodně vzdálil.

Vertikální skoky v rámci desetiboje se staly osudnými pro Tomáše Dvořáka na mistrovství světa v Paříži. Výška a tyč pro trojnásobného světového šampiona představují největší slabinu v průběhu dvoudenního desetibojařského klání, ale na devátém MS tyto disciplíny obhájci titulu definitivně pohřbily medailové naděje. Ve výškařském sektoru včera Dvořák překonal 194 cm a od té doby mu absolutní špička začala unikat.

V neoblíbené tyči, kde je rozdíl mezi každým deseticentimetrovým zvýšením přibližně 30 bodů, atlet pražské Dukly skončil na 450 cm. Tento výkon představuje 760 bodů a lze předpokládat, že borci, kteří se v průběžném pořadí pařížského desetiboje pohybují v jeho okolí, ho v osmé disciplíně pokoří výrazným rozdílem. Rovných 5 metrů, což je v silách Pappase, Pogorelova, Lobodina a v životní formě možná i Karpova, znamená zisk 910 bodů.

Soutěž tyčkařů v rámci desetiboje v těchto chvílích pokračuje a vyvrcholí zhruba v 15,30 hodin. Výsledky tří vedoucích mužů soutěže - Karpova, Pappase a Šebrleho už hodně napoví o rozdělení medailových pozic na mistrovství světa pro rok 2003.

V disku se Dvořákovi naopak dařilo, dosáhl výkonu 45,47 m. "Disk byl docela dobrej," pochvaloval si, "tolik jsem asi dva roky nehodil, ani na tréninku." Po tyči následuje hod oštěpem, kde Dvořák tradičně patří mezi nejlepší závodníky, většinou dokonce vyhrává. V závěrečném behu na 1500 m také mívá solidní výsledky. K poslednímu dílu desetiboje v Paříži prohlašuje: "Patnáctistovky se nebojím." 

V osmi disciplínách desetiboje na MS 2003 Tomáš Dvořák nasbíral 6637 bodů a podle současných předpokladů se v Paříži popere o umístění okolo páté pozice.   

Podrobnosti k MS 2003 v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout