přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. května 2003, 12:08

Dvořák versus Šebrle poprvé v letní sezoně v Turnově

Setkáním mnoha hvězd české atletiky lze nazvat 5. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Kromě několika světových es v soutěži diskařů, kde budou startovat i vícebojaři Šebrle a Ryba, se na mítinku představí celá řada českých reprezentantů. Aktuálně jsou k závodům atleti přihlášeni celkem na 159 startů. "Uzávěrku přihlášek provedeme až těsně před zahájením, takže očekáváme zhruba o třicet závodníků víc," uvádí ředitel mítinku František Svoboda.   


Na překážkách budou mít vícebojaři silnou konkurenci 
Kompletní domácí špička svede souboj na 110 m překážek. Atraktivní duel vícebojařů Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho obohatí juniorský halový rekordman Petr Svoboda či účastník loňského ME Ladislav Burdel. Kvalitu závodu podpoří také Stanislav Sajdok, Pavel Ďurica, Jan Čech a Michal Krejčí.

Šebrle v elitním závodě diskařů
Oba nejlepší čeští vícebojaři v Turnově nezůstanou pouze u překážek. Dvořák otestuje svoji formu v nejkratším sprintu a Šebrle zvolil start v oblíbené dálce a v již zmíněném závodě diskařů. Mezinárodní konkurence se sejde také v kouli mužů, kde ve startovní listině figurují Slovák Jaroslav Žitňanský a Chima Ugwu z Nigérie. Domácí špičku budou zastupovat česká jednička Petr Stehlík a Antonín Žalský. Stehlík před týdnem v Chodově dosáhl výkonu 20,19 m, Žalský se za 18,90 m stal vítězem Velké ceny Olomouce. Čerstvý držitel limitu A pro MS v Paříži, Miroslav Guzdek, bude největším favoritem v oštěpařském sektoru. Ve skoku do dálky se Roman Šebrle střetne se silnou konkurencí. První muž loňských tabulek České republiky Petr Lampart je toho přesvědčivým důkazem. Dálkař pražské Dukly si v roce 2002 vytvořil osobní rekord 818 cm. Do soutěže dálkařů se přihlásili také Poláci Andrzejak a Wilk, které známe z české extraligy.

Mužík jedničkou na 400 m překážek
Úřadující vicemistr Evropy Jiří Mužík se v Turnově představí ve svém prvním závodě po nedávném návratu ze soustředění v jižním Španělsku. Kvůli zranění však původně plánovaný start v Turnově odřekl Mužíkův tréninkový partner a finalista loňského ME v Mnichově Štěpán Tesařík. Spolufavoritem Jiřího Mužíka v běhu na 400 m překážek tak bude Slovák Marcel Lopuchovský.

Nové doskočiště pro tyčkaře bez největších hvězd
Nové tyčkařské doskočiště v Turnově nepokřtí ani jeden z dvojice Ptáček – Janáček, závodu tyčkařů se zúčastní „pětimetroví“ Martina Kysela, Lukáš Bechyně, desetibojař Jiří Ryba a Slovák Haraksim. Soutěž žen slibuje vyrovnaný závod. O prvenství by se měly utkat halová mistryně republiky Šárka Mládková, Michaela Boulová a Lucie Palasová, tedy vesměs závodnice USK Praha. Výškař Tomáš Janků absolvuje v Turnově svůj druhý start v této letní sezoně. Před dvěma týdny v brazilském Belému dosáhl výkonu 220 cm.

Boj o nominaci na čtvrtce žen
Závod žen na 400 metrů bude okořeněn přímým soubojem o místo v sestavě pro PMEZ ve Valencii. Svede ho trojice čtvrtkařek pražského USK Burešová, Bergerová, Moravská. Tři disciplíny v Turnově absolvuje vícebojařka Michaela Hejnová. Diváci ji uvidí na 100 m překážek, v kouli a v dálce. Posledně jmenované disciplíny se zúčastní i Lucie Komrsková, která poběží také 100 metrů.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články