přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. září 2003, 16:00

Dvořák společně s dalšími atletickými osobnostmi podporují CORNY pohár

CORNY Středoškolský atletický pohár vstoupil do svého dvaadvacátého ročníku. Letošní ročník už má za sebou základní část, tedy okresní kola.

V první třetině měsíce října se na čtrnácti místech České republiky uskuteční druhá fáze soutěže. Školní družstva sestavená z atletů narozených v letech 1984-88, která uspěla v okresních závodech, se střetnou v jednotlivých krajských kolech o postup do republikového finále. Šestnáct nejlepších týmů přivítá ve dnech 7. – 9. listopadu atletická hala v Jablonci nad Nisou.

Titulárním partnerem již čtvrtým rokem zůstává firma CORNY a ani letos se soutěž neobejde bez svého patrona Tomáše Dvořáka. „Soutěž zašťiťuji již čtvrtým rokem a jsem rád, že ji můžu podpořit.Právě tady se totiž dají vytipovat nové atletické talenty a budoucí vítězové velkých soutěží. Ale i pro ty, kteří mají „jen“ radost z pohybu, to určitě stojí za to,“ uvádí trojnásobný mistr světa.


Osobně pojede Tomáš podpořit závodníky na
jihočeské krajské kolo CORNY Středoškolského atletického poháru, které proběhne 8. října v Nové Včelnici a zúčastní se také 8. listopadu republikového finále v Jablonci nad Nisou.
Finalisté se mohou těšit nejen na besedu a autogramiádu s Tomášem Dvořákem, ale je pro ně přichystáno také jedno překvapení. V loňském roce se z vítězů okresních kol vylosovalo jedno družstvo, které se jelo podívat na prestižní desetibojařský mítink do rakouského Goetzisu. Dívky z Klvaňova gymnázia v Kyjově budou jistě rády vzpomínat na svou výhru. Sledovaly totiž na vlastní oči zajímavý souboj Romana Šebrleho s Američanem Tomem Pappasem. Letos vylosuje Tomáš Dvořák jedno družstvo z těch nejlepších – z finalistů soutěže – přímo v Jablonci nad Nisou.Vylosované družstvo pojede fanditnejlepším atletům světa na halový šampionát do Budapešti v roce 2004. CORNY tak umožní dvanácti závodníkům a dvěma vedoucím prožít báječný atletický víkend.


Celkoví vítězové CORNY Středoškolského atletického poháru 2003 se pak mohou zúčastnit Akademického mistrovství ČR družstev v hale v roce 2004. Ale ani ti, co nepostoupí z krajských kol, nemusejí být smutní.
Autogramiády a besedy s významnými českými atlety totiž proběhnou i v některých dalších krajských kolech.Výškařka Zuzana Hlavoňová bude 1. října v Brně, Tomáš Janků 2. října v Liberci, Adam Ptáček zavítá 8. října na krajské kolo do Prahy a společně s Lucií Komrskovou ještě 9. října do Bíliny. Titulární partner CORNY pro účastníky připravuje dobroty a pro finalisty stejně jako v letech minulých zvláštní ceny.

Ještě zbývá připomenout systém soutěže. Chlapci a dívky středních škol (vyjma sportovních gymnázií) soutěží v dvanáctičlenných družstvech. Na pořadu je sedm disciplín, přičemž každý jednotlivec může startovat maximálně ve dvou soutěžích a ve štafetě. Něžné pohlaví se představí v běhu na 60, 200, 800 metrů, ve skoku do výšky, v dálce, kouli a štafetě. Chlapci si okusí běh na 100, 400, 1500 metrů a nevyhnou se ani výšce, skoku do dálky, kouli a běhu ve štafetě.

Podrobné informace o CORNY Středoškolském atletickém poháru přinášejí webové stránky www.ssap.cz., které se specializují přímo na tuto soutěž, zájemci tam najdou nejen vše o CORNY Středoškolském atletickém poháru, ale také například speciální flashovou hru, ve které si mohou alespoň virtuálně vyzkoušet, jaké to je běhat přes překážky s Tomášem Dvořákem.

 

Karolína Farská

Vytisknout