přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. srpna 2005, 19:52

Dvořák si připadá o deset let mladší

Desetibojařský závod s Romanem Šebrlem a Tomášem Dvořákem začne již zítra. S jakými pocity jde do závodu Tomáš Dvořák?

Cítíte se na závod dobře připraven?
"Jsem zdravej a to je hlavní, na tom se za těch pár dní nic nezměnilo."

Jak jste spokojen s bydlením ve vesnici?
"Bydlím tedˇse Sváťou Tonem, před tím jsem byl s Petrem Stehlík, ten ale dnes odjíždí a já jsem nechtěl spát sám na pokoji. Úplně to nesnáším."

Jak proběhl poslední trénink před závodem?
"Už to nebyl trénink, spíš jenom taková rozcvička. Trochu jsem se rozcvičil, jako včera. Byl jsem se trochu vyklusnout a udělat nějaký rovinky."

Jste tu již deset dní. Viděl jste své soupeře? Co Američan Clay?
"Tady jsem ho vůbec nepotkal, takže nemám o něm žádný informace. Potkal jsem ho letos v Goetzisu. Na americkým mistrovství zazávodil dobře, myslím, že připraven bude dobře. Jsou tam dva hlavní favorité, Roman a on, bude záležet na tom, jak se s ním srovnaj. Nesmějí si dovolit dělat chyby."

A Karpov či Rahnu?
"Karpova jsem viděl. Po dlouhé pauze bez závodění člověk vypadá buď dobře, nebo ne. Dneska i včera jsem se s ním při tréninku potkal, osahaj sem si jeho zápěstí a je jako ze železa.Myslím, že bude nabitej, je to podle mě černý kůň soutěže."

A Estonec Rahnu?
"Nevím, co si mám o něm myslet. Má výborný osobáky, ale potřebuje je poskládat. To se mu docela povedlo v Arles. Určitě dokáže zazávodit, ale ve větší konkurenci je trochu bolestínek, nechá se vyvést z koncentrace."

A co říkáte Dvořákovi?
"Znám svý možnosti a myslím, že nejsem ve stavu, abych měl na 8500 bodů. Spíš to vidím tak na 8200 až 8300 bodů. Vůbec nekalkuluju s ničím, to jsem nikdy moc nedělal. Mám představu o sobě a člověk si má takzvaně hledět svýho. Konkurence má být jako vzpruha."

Jaký vaše pocity den před závodem?
"Nervózní bych hrozně rád byl. Je to taková nemoc lidí, kteří to dělají tak dlouho. Nervózní jsem tak, jako že jsem, ale ne, že by se mi klepaly. ruce. Je dobrý do toho jít s vervou, nepodceňovat se. Teď je to hecování spíš na škodu, chci do toho jít s chladnou hlavou. Na závod jsem si nechal udělat takovou "čučku" na hlavě, tím jsem se omladil. Když se podívám do zrcadla, tak si připadám o deset let mladší."

                            

Tomáš Klement

Vytisknout