přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2005, 17:47

Dvořák si po oštěpu patrně polepší

Tomáš Dvořák má za sebou devátou disciplínu desetiboje. Šebrle a Clay se na své oštěpařské pokusy teprve chystají. Nastoupí k nim od 17:45 hod SELČ.

Na drobný posun v průběžném pořadí se po oštěpu patrně může těšit český desetibojař Tomáš Dvořák. Ve skupině označené písmenem "A" předvedl druhý nejlepší výkon startovního pole, když ve druhé sérii poslal oštěp do vzdálenosti 64.89 metru. Bodově se tak dotáhl na dosud jedenáctého Alexeje Drozdova z Ruska, oba mají shodně 7351 bodů. Nejlépe si v Dvořákově skupině vedl domácí Fin Jaako Ojaniemi, který se blýskl letošním osobním maximem v podobě 66.27 m.  Na dvojici Dvořák, Drozdov ztrácí po oštěpu jediný bod.

Definitivně se pořadí po devíti disciplínách stanoví až poté, co odhází i skupina B. V ní jsou kromě hlavních adeptů na medaile i velice slabí vrhači jako například dosud sedmý  Hamdi Dhouibi, jehož letošní maximum v oštěpu je pouze 50.25m.  Tunisan měl po osmi disciplínách na Dvořáka náskok 117 bodů. Aby si ho udržel, musel by hodit alespoň 57.15.

Hlavní pozornost českých fanoušků ale bude jistojistě upřena na souboj o zlato. Připomeňme, že Roman Šebrle ztrácí na Bryana Clay ze Spojených států 222 bodů.    

Adam Pražák

Vytisknout