přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2005, 22:52

Dvořák se chystá do Francie v roli trenéra

Tomáš Dvořák si v zimě vyzkouší roli trenéra, závodnickou kariéru ovšem na hřebík nepověsil.

Trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák se v únoru vydá do Clermont-Ferrand na mezistátní utkání ve vícebojích. Ovšem nikoliv v roli závodníka, ale kouče družstva mužů. "Tomáš již nyní pomáhá v tréninku Petru Svobodovi, je pro všechny obrovskou autoritou," vysvětluje šéftrenér atletického svazu Václav Fišer a upřesňuje: "Já se budu starat o všechny ostatní věci okolo týmu, ale koučování mužů bude čistě na Tomášovi, ženské družstvo povede Víťa Rus. Všichni závodníci i z jiných týmů budou určitě rádi, že tam Tomáše, i když v pozměněné roli, uvidí." Česká republika se utká s Francií, Nizozemskem, Španělskem a Velkou Británií. Dvořák bude na mezistátním utkání čerpat ze svých zkušeností ze skupiny Luďka Svobody, jemuž pomáhá v tréninku mladíků.
Kvůli svému rozhodnutí odjet na mezistátní utkání oželí i tradiční vícebojařský mítink v estonském Tallinnu, kam byl pozván a kde se bude loučit s kariérou Erki Nool.

Dvořákovo rozhodnutí ovšem neznamená, že by se závodnickou kariérou skončil. "Halu kvůli podzimní operaci achilolovky vynechávám, ale na léto se připravit chci," upozorňuje na helsinské mistrovství světa.  V mezidobí se chystá na soustředění do tepla, zřejmě Jižní Afriky.


Karolína Farská

Vytisknout