přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. dubna 2003, 15:30

Dvořák s přípravou na Kanárských ostrovech spokojen

Jako povedenou přípravu hodnotí Tomáš Dvořák uplynulé soustředění na Kanárských ostrovech.

Ve středisku Lasanta na ostrově Lanzarote strávil trojnásobný mistr světa v desetiboji celkem tři týdny a absolvoval zde první fázi přípravy na letní sezonu. „Dá se říct, že jsem v Lasantě měl obecný trénink s rychlým běháním,“ shrnuje Dvořák své tři týdny na Kanárských ostrovech, které prožil společně s tyčkaři pražské Dukly Pavlou Hamáčkovou, Adamem Ptáčkem a Štěpánem Janáčkem. "Parta byla vynikající, jsem velice spokojen," pochvaluje si Dvořák.Foto: F. Macák

Především běžecká příprava se Dvořákovi vydařila nad očekávání. „Běžecky jsem na tom momentálně nejlépe za poslední dva roky. Doufám, že tuhle formu udržím,“ uvádí Dvořák. V plnohodnotném tréninku na technické disciplíny však českému vícebojaři bránily bolesti dlaně pravé ruky. Konkrétně jde o namožená pouzdra dvou šlach, která pohybují palcem. „Ještě to není úplně v pořádku, ale nejde o nic vážného,“ přibližuje Dvořák aktuální situaci okolo zmíněného zranění. „Teoreticky jsem s tím mohl házet i skákat o tyči, ale nechtěl jsem to pokoušet. Zranění je třeba pořádně doléčit,“ říká třicetiletý závodník Dukly Praha. Největší omezení způsobily potíže se zraněnou dlaní ve vrhu koulí a skoku o tyči. „Samozřejmě mě takové zdržení mrzí, musím to dohnat v květnu,“ prohlašuje Dvořák, který i přes zranění pravidelně nastupoval do koulařského sektoru a vrhal levou rukou. „Levačkou jsem toho naházel hodně. I takový trénink pomůže,“ vysvětluje.

V následujícím období přípravy na letní sezonu Tomáš Dvořák zůstává v Praze. „Především tu potřebuju s různými trenéry konzultovat technické disciplíny,“ hovoří Dvořák o hlavním důvodu přípravy v Praze. O soutěžním programu před srpnovým MS v Paříži v případě Tomáše Dvořáka ještě není úplně rozhodnuto. „Určitě budu startovat na několika domácích závodech v individuálních disciplínách,“ říká Dvořák. Jedním z nejbližších bude přebor Prahy na dráze, který se uskuteční 24. května v Praze na Děkance.

Tomáš Klement

Vytisknout