přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Dvořák pojede

Český desetibojař Tomáš Dvořák pojede na mistrovství světa do Ósaky, přestože ho trápí bolest paty.

Bývalý trojnásobný mistr světa věří, že více než dva týdny do závodu je ještě dost času na to, aby se jeho zdravotní problém dal do pořádku. Poradil mu to i vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář, jenž mu doporučil, aby si nechal do paty vstříknout léčivou injekci

"Sice to bolí, ale dneska se sbalím a odjedu," řekl Dvořák v rozhovoru pro ČTK po dopoledním tréninku, při němž se rozcvičil, rozběhal a házel diskem. "Kdybych tady zůstal a po týdnu mě to třeba přestalo bolet, tak bych asi byl hodně naštvaný," vysvětlil hlavní důvod svého rozhodnutí. "Navíc mi to všichni doporučovali," prohlásil. Váhal hlavně proto, že chtěl závodit a nikoliv desetiboj přetrpět se zaťatými zuby.

Pata Dvořáka bolí od desetibojařského mítinku v Kladně, který pomáhal organizovat, neboť se věnoval regeneraci pouze bolavého stehna a patě nevěnoval tolik pozornosti. "Takže teď se ozvala," uvedl. Obstřik bolest nezmírnil, ba naopak. "Včera to bolelo jako čert, ale všichni říkali, že to je v pořádku, že to je správná reakce," vysvětloval bývalý světový rekordman.

Uvažoval dokonce o tom, že by si přehodil letenku z dnešního večera na pondělí, kdy letí druhá část výpravy. "Ale to mi Venca vymluvil," zmínil kouče reprezentace Václava Fišera. V Japonsku se o něj budou starat lékař Petr Sikora či fyzioterapeuti Miloš Barna a Vladimír Brejcha. "Počítám s tím, že se to zlepší, a doufám, že v Japonsku vystoupím z letadla a bude to úplně v pořádku," řekl s nadsázkou pětatřicetiletý a nejstarší atlet v týmu, kterého trápí zdravotní potíže již několik let.

Mistrovství světa se koná v Ósace od 22. srpna do 2. září a desetiboj je na programu v pátek 31. srpna a v sobotu 1. září. Dvořák se zařadí svou osmou účastí na MS do čela této statistiky. Tolikrát závodili na MS už pouze oštěpař Jan Železný, kanadský chodec Tim Berrett a německý diskař Lars Riedel.

Tibor Alföldi, ČTK