přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. září 2003, 07:00

Dvořák podporuje CORNY pohár a chce se kvalitně připravit do Atén

Trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák hýřil vtipem a optimismem, když na tiskové konfernci hovořil o podpoře CORNY Středoškolského atletického poháru.

Dvořák je již čtvrtým rokem patronem CORNY cupu. Myslím, že má smysl podporovat mladé sportovní talenty. I tady se mohou najít ti, co nás pak budou reprezentovat na velkých soutěžích. Ale i kdyby to dělali jenom z radosti z pohybu, tak to určitě stojí za to. Lepší než když sedí doma celý den u počítače nebo do sebe ládují bůhvíjaké látky,“ uvedl ke své záštitě nad středoškolskou soutěží Dvořák.

Nastínil ale také svůj nadcházející program. Pátého října v podvečer odcestuje do třeboňských lázní. „K večeru uložím děti a vyrazím na jih…,“ vtipkoval. V Třeboni bude své tělo připravovat na další atletickou sezonu. „Ale osmého pojedu do Nové Včelnice na krajské kolo CORNY poháru. Ráno si dám bahenní koupel a pak vyrazím,“ říká slavný desetibojař, s kterým je pak v Nové Včelnici připravena beseda a autogramiáda s mladými sportovními nadějemi.

Desetibojař se ale netajil i svými dalšími plány. „Šestnáctého října se vrátím z lázní a druhý den projdu armádními testy zdatnosti a tím vlastně začnu trénovat,“ uvedl rozšafně. Před zimní sezonou plánuje ještěpětitýdenní soustředění ve Španělsku. „Letos budu trávit Vánoce i Nový rok mimo republiku, ale holky tady nenechám. Přijedou asi 18. prosince a zůstanou až do Nového roku, nemůžou zameškávat školu…,“ narážel na své dcery Kačenku a Barborku, které v září nastoupily do první třídy ve škole v Hostivici. K modelu své přípravy říká: „ Je hodně podobná těm minulým. Trénuji se skupinou sprinterů, v podobné jsem já kdysi také začínal a ve finále si pak budu přidávat technické disciplíny. Pro mě je nejdůležitější, že můžu trénovat s někým, ve skupině.“

Na dotaz, zda chce vynechat halovou sezonu, odpověděl: „Je to jenom jedna z možností, záleží na tom, jak se budu cítit. Rád bych si v halové sezoně zazávodil, ale za limitem na halové mistrovství světa se honit nebudu. Chci se kvalitně připravit na olympijské hry do Atén.“ Před Aténami by chtěl závodit pouze na jednom desetiboji. „Rád bych se zase po delším čase objevil ve svém milovaném rakouském Goetzisu,“ uvedl a dodal: „Jeden desetiboj před olympiádou – to by byl ideální stav, limit mám, ale musím ho potvrdit ještě Béčkem…“ Místo své jarní přípravy ještě nemá vybrané. „Nerad bych zůstával v Praze, mám tu věčně alergické problémy, ale kde to bude, to Vám teď ještě nepovím, ale zvolím nějaké klidné místo.“ Nebude to ale ani jarní kemp v Aténách, o kterém mluví někteří jeho kolegové. „Do Atén se chystám až na olympijské hry a pevně věřím, že jako závodník!“

Karolína Farská

Vytisknout