přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. března 2010, 18:55

Dvořák: Mistrovství bylo předzvěstí nabitého léta

Šéftrenéra ČAS uplynulý víkendový halový šampionát nadchl. Podle něj se český fanda má na co těšit nejen v Dauhá, ale posléze i v hlavní sezoně.

„Z šampionátu jsem byl opravdu nadšený,“ shrnuje Tomáš Dvořák. „Úžasné výkony bohatě zaplácly občasná ‚hluchá místa‘. Viděli jsme pěkné závody v sektorech, na rovince i oválu,“ pokračuje reprezentační kouč. „Jasným vrcholem bylo Svobodových 7.44 překážek, celkově je však celé mistrovství předzvěstí nabité letní sezony.“


foto: J. Čech

Čtvrtkaři jen ve štafetě
Co dále šampionát ukázal? „Že výprava na mistrovství světa není nafouknutá. Ačkoli měla mužská štafeta mírnější limit než před dvěma lety, jsem rád že se k předloňskému průměru přiblížila na 3 setiny (47.10 vs. 47.13),“ říká Dvořák. Tvrdší limit než předloni měly naopak ženy, velmi reálně však mohou bojovat o podobné umístění jako předloni, tedy čtvrté místo. „Obě štafety do toho musí jít s tím, že podají optimální výkon již v rozběhu,“ ví šéftrenér. Předsednictvo včera schválilo 21člennou výpravu, z níž běžců určených na štafetu je devět a ani dva limitáři na „sólo čtvrtce“, Hejnová s Prorokem, nebudou individuálně startovat.

 

Spokojenost s šesti finále
„Musíme zohlednit, že finále jsou tu osmičlenná, na ovále jen šestičlenná,“ říká Tomáš Dvořák s tím, že přesto věří ze třinácti startů v šest finálových účastí. „Takový výsledek by byl super a potom už každá medaile bude úžasné. Martinu Sáblíkovou jako jistotu s sebou nemáme,“ uzavřel Dvořák v nadsázce k veleúspěšné zimní olympioničce.

Michal Procházka

Vytisknout