přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2005, 21:52

Dvořák lituje ztracených bodů pro národní tým

Tomáš Dvořák v desetiboji na MS v Helsinkách dlouho sahal po medaili, ale naděje zhatila pokažená tyč.

Nejstarší borec startovního pole celkově skončil osmý, v tyčkařekém sektoru zaznamenal jediný platný pokus, když založil na 420 centimetrech. "Byla to školácká chyba. A to se ve třiatřiceti letech nevyplácí," uznal Dvořák. "Tam jsem přišel o šanci bojovat o ta bodovaná místa, že bych přinesl nějaké body naší reprezentaci tady v Helsinkách," litoval svého vystoupení v osmé disciplíně, na které přitom neměl mít problém: "Chybělo i trošku štěstí, nepovedlo se to. A zrovna v téhle disciplíně, na kterou jsem si věřil, protože jsem v poslední době skákal dobře."

"Není to nějaký vymlouvání, hrozně mě to mrzí,"
pokračoval trojnásobný mistr světa, "bohužel jsem si tady nesplnil takovou satisfakci." Dvořák se v Helsinkách představil na svém sedmém MS, v letech 1997, 1999 a 2001 vládl světovému desetiboji, před dvěma lety v Paříži skončil čtvrtý, v Göteborgu 1995 vybojoval pátou příčku. Po debutu na MS v roce 1993, kdy obsadil desáté místo, je Dvořákův letošní výsledek nejhorším umístěním.

Počasí bere bývalý světový rekordman jako realista. "Zažil jsem chladnější desetiboj, ale bez deště," vzpomínal, "tady pršelo, ale kluci si tu nasekali osobáky, Bryan Clay dokázal, že se tu dá závodit na vysoké úrovni." O svých startech v nejbližší době má Dvořák jen mlhavé představy: "Uvidíme, jestli letos ještě půjdu desetiboj. Rozhodnu se podle toho, jak na tom budu v září. A abych to úplně zapíchl? Na to ještě pořád nějaký body chybí, závod by mě musel uspokojit," uzavřel osmý desetibojař šampionátu v Helsinkách.    

Tomáš Klement

Vytisknout