přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. května 2005, 09:54

Dvořák chce už tento týden limit na mistrovství světa

O víkendu absolvuje trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák první desetiboj sezony a hodlá splnit limit na světový šampionát v Helsinkách.

Český desetibojař už odcestoval do italského Desenzano del Garda, kde bude závodit v sobotu a v neděli. Jistotu účasti na srpnovém mistrovství světa si zajistí výkonem 8050 bodů.   

Letos Dvořák vynechal halovou sezonu, v zimě se měsíc připravoval v Jihoafrické republice, minulý týden se vrátil z třítýdenního soustředění na Kanárských ostrovech. Spokojenost vyjadřuje závodník pražské Dukly s vrhačskou formou, podle svých slov potřebuje vylepšit rychlost. 

Dvořák má za sebou sezonu ve znamení zdravotních problémů. Na mítinku v Götzisu si poranil Achillovu šlachu a pro zranění nedokončil olympijský závod v Aténách. Právě květnové vystoupení v Götzisu bylo dosud jeho posledním dokončeným desetibojem. "Teď je to v pohodě, i když mi občas tuhne lýtko, když běhám po tvrdém nebo skáču," uvedl Dvořák v rozhovoru pro ČTK.

Na mítinku v Desenzanu del Garda se po boku Dvořáka představí jeho tréninkový partner Josef Karas s osobním maximem 7669 bodů. V případě, že by se Dvořákovi v Itálii nepodařilo splnit normu pro MS v Helsinkách, nastoupí k desetiboji v Götzsiu nebo Arles. Ve středu 11. května Tomáš Dvořák oslaví třiatřicáté narozeniny. 

Tomáš Klement

Vytisknout