přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. března 2011, 01:28

Dvořák: Čeští atleti skvěle obstáli v evropské konkurenci

Český pohled za uplynulým víkendovým evropským šampionátem je velmi radostný. O čtyři cenné kovy se postarali dvěma zlaty čtvrtkařka Rosolová a překážkář Svoboda, stříbrem výškař Bába a bronzem Šebrle.

 "Denisa Rosolová mě překvapila krásným vítězstvím. Na ten čas určitě měla, skvělé. Má v sobě neuvěřitelný motor," zhodnotil šéftrenér. "Jarda Bába na medaili určitě měl, což jsem věděl dopředu. Viděl jsem ho skákat před šampionátem na tréninku. Romanovi jsem věřil na medaili. Tyč rozhodla, že se bude muset vydat a on když ví, že o něco jde, tak se vydat umí. Kloubouk dolů před takovým výkonem," doplnil Dvořák. "Petr Svoboda také výborný a myslím, že i na mistrovství světa bude konkurenceschopný. Je to zdravý typ závodníka, který se umí dobře připravit."
 
Český úspěch podtrhli finálovými umístěními čtvrtá tyčkařka Ptáčníková, pátý mílař Holuša, sedmé skončily překážka Škrobáková a sedmibojařka Hejnová a osmý pak dálkař Novotný"Lucka Škrobáková mě příjemně překvapila postupem do finále. Na to, že posledních čtrnáct dní před mistrovstvím neběhala překážky, tak to bylo výborný," zhodnotil Dvořák.  V bodovém hodnocení tak za devět výsledků do osmičky reprezentanti nastřádali 43 bodů, což jim vyneslo rovněž skvělou sedmou pozici. Všichni ostatní reprezentanti skončili nejhůře do dvacátého místa. "Čeští atleti výborně obstali v evropské konkurenci. Pro mnoho lidí jsou to obrovské zkušenosti," dodal šéftrenér.

Reprezentace se v medailovém hodnocení umístila šestá, přičemž za sebou nechala takové velmoci jako Itálie (7.) či Španělsko (8.). Výsledek české výpravy snese přísná srovnání s předešlými šampionáty. Výrazně převyšuje poslední tři, v Madridu, Birminghamu i Turínu. Na počet medailí byly v historii samostatné ČR lepší pouze dva, přičemž  Valencie 1998 sice předstihla Paříž na body, ale tamní sbíka byla méně hodnotná (1-2-2), vládne tak Gent s nedostižnou sbírkou medailí (3-2-1) a bodovým ziskem (54).

Medailově i bodově vládlo šampionátu Rusko, jehož zástupci mají "na svědomí" 15 medailí složených ze šesti zlatých i bronzových a celkem 31 finálových umístění. Z druhých míst na "placky" a body se radovali domácí Francouzi, kteří ukončili s jedenáctičlennou sbírkou ve skladbě 5-4-2. Němci obsadili třetí pozici za 10 medailí (3-4-3).

                                                                     

Karolína Farská, Michal Procházka

Vytisknout