přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. února 2004, 07:07

Dvořák a Šebrle se střetli pár dní před Tallinem

V závodě na 60 m překážek se v úterý v rámci Veřejných závodů PAS v Hale Otakara Jandery představili Tomáš Dvořák a Roman Šebrle.

Ze vzájemného souboje předních světových vícebojařů vyšel lépe Dvořák, který časem 8.02 svého kolegu porazil o čtyři setiny. „Není to žádný zázrak, ale vypadá to líp než loni, kdy jsem kromě jednoho úletu měl nejrychlejší čas 8.05. Takže doufám, že i celkově to bude lepší než v minulé sezoně,“ okomentoval svůj výkon evropský rekordman v halovém sedmiboji, který se v loňské sezoně na této trati stal domácím šampionem, právě v tom jediném „úletu“ za 7.84. Také Roman Šebrle po závodě v pražské Stromovce neskákal nadšením, ale stejně jako Dvořák bral tuto přípravu s rezervou: „Překážky mohly být rychlejší, ale byl to první závod dne, nebyl jsem ještě tolik rozehřátý.“ Bronzový medailista z halového MS 2003 v Birminghamu se totiž za necelou půlhodinku postavil na start hladkých 60 metrů, zatímco Dvořák se odebral do posilovny. V nejkratším sprintu Šebrle doběhl v čase 7.04, který mu vehnal úsměv do tváře. „Se šedesátkou jsem určitě spokojen,“ prohodil devětadvacetiletý závodník pražské Dukly.

Veřejné závody v Praze byly pro oba vícebojaře rozzávoděním před prvním velkým testem sezony, který je čeká už tento víkend v estonském Tallinu. V silné konkurenci na populárním Reval Hotels cupu bude Šebrle obhajovat prvenství a Dvořák bojovat o účast na halovém světovém šampionátu v Budapešti. Mítink v Tallinu je k tomu pro svěřence trenéra Svobody jedinou příležitostí. Do soutěže sedmibojařů v Budapešti se přímo kvalifikovali první čtyři borci z loňského MS pod střechou, dále si start zajistí čtyři nejvýše postavení vícebojaři ve světových tabulkách této sezony. „Že je mým cílem v Tallinu dostat se na mistrovství světa, je jedna z variant. Momentálně nedokážu odhadnout, jak na tom jsem fyzicky, takže se dá říct, že si jedu zazávodit a soutěž uspokojivě dokončit. Nemám takovou ambici rvát se za každou cenu a dávat v šanc zdraví. Každopádně hodlám bojovat,“ prohlásil Tomáš Dvořák. Minulý týden musel svěřenec trenéra Svobody kvůli karambolu při tréninku odříct start na mítinku Jablonecká hala. „Při tréninku výšky jsem nešťastně dopadl a poranil si drobné páteřní kůstky. Už je to ale stoprocentně v pořádku,“ uklidnil Dvořák, který odhadl, že k účasti na halovém MS v Budapešti bude potřeba dosáhnout minimálně 6000 bodů. Ve středu trojnásobný mistr světa v desetiboji absolvuje lehký trénink a poté už se bude koncentrovat na své vystoupení na Reval Hotels cupu v Tallinu.

Podrobné informace k vícebojařskému mítinku v Tallinu naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout