přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. května 2003, 20:26

Dvořák a Šebrle ozdobili přebor Prahy

Čeští vícebojaři Tomáš Dvořák a Roman Šebrle v sobotu startovali na pražském přeboru na stadionu Spartaku Praha 4 v Praze na Děkance.

Oba nastoupili ve své oblíbené disciplíně 110 m překážek a Šebrle navíc ve skoku do dálky. Trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák se pro start na krajském přeboru rozhodl i přesto, že se dnes ráno jeho manželce Gabriele narodila třetí dcera. Sám Dvořák byl porodu přítomen, a tak v noci nadnešek příliš nespal. Na překážkách v silném protivětru dosáhl času 14,72.

Roman Šebrle na 110 m překážek získal titul mistra Prahy za 14,04 a zopakoval tak svůj čas ze zmíněného turnovského mítinku. Světový rekordman v desetiboji dominoval i v dálkařském sektoru, když suverénně zvítězil kvalitním výkonem 764 cm. Šebrle tak po svých osobních rekordech v disku a tyči, kterých dosáhl 18. května v Turnově, pokračuje ve vynikajících výkonech, a prokazuje tak skvělou formu před prestižním desetibojařským mítinkem v rakouském Goetzisu (31. 5.– 1. 6.).

Mistrem Prahy pro rok 2003 ve skoku o tyči se stal Martin Kysela, který překonal laťku ve výšce 555 cm. B-limit pro mistrovství světa v Paříži mu tak unikl o pouhých 5 centimetrů. Veliké drama přinesl závod ve skoku o tyči žen, kde všechny medailistky dosáhly stejného výkonu. Za 390 cm se nakonec z vítězství radovala Michaela Boulová před Lucií Palasovou a Jiřinou Ptáčníkovou. Všechny tyčkařky jsou oddílové kolegyně z USK Praha. 

Výsledkový servis Česká spořitelna KP Prahy na dráze.       

Tomáš Klement

Vytisknout