přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. února 2003, 11:35

Dvojnásobná příprava Tomáše Dvořáka

Minulý týden se trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák s celou svou rodinou vrátil z Kanárských ostrovů, kde absolvoval jednu fázi přípravy na sezonu 2003.

Trénink proběhl přesně podle plánu. Proměnlivým počasím, které na Kanárských ostrovech vládlo, jsme nebyli nijak omezeni, beztak jsme na to zvyklí,“ říká trenér Zdeněk Váňa.

Soustředění na Kanárských ostrovech bylo pro úřadujícího mistra světa posledním zahraničním soustředěním před závody v letošní halové sezoně. Již příští víkend (15. – 16. 2.) se Tomáš představí na Erki Nool Cupu v estonském Tallinu, kde se očekává účast téměř kompletní světové vícebojařské špičky.

„Tomášova příprava proběhla bezvadně. Věřím, že o postup do Birminghamu se v Tallinu úspěšně popere,“ hodnotí Dvořákovy sportovní cíle Zdeněk Váňa.Tomáš je na začátku sezony zdravotně naprosto v pořádku. „Tomášovi to dodává velkou motivaci a chuť do závodění,“ konstatuje Váňa. Tomáš Dvořák ozdobí již zítřejší jablonecký mítink Halová středa. Zatím však úřadující mistr světa v desetiboji není rozhodnut, které disciplíny při svém premiérovém startu v letošní sezoně absolvuje.

Tomášovy cíle na halovou sezonu 2003 jsou tedy jasné: na prestižním vícebojařském mítinku v Tallinu splnit limit na halové mistrovství světa a posléze dosáhnout co nejlepšího umístění v Birminghamu. Účast v Birminghamu by pro Tomáše byla čtvrtým startem na HMS. Dosud tuto soutěž absolvoval na třech po sobě jdoucích šampionátech (1995, 1997, 1999) a nejlepšího výsledku dosáhl v pětadevadesátém, kdy získal stříbrnou medaili.

Ovšem sportovní příprava není pro Tomáše v současné chvíli tou jedinou. Rodina Tomáše Dvořáka se brzy rozroste, a tak se Tomáš spolu se svou ženou Gábinou nyní připravují na příchod miminka, které by se jim mělo narodit v květnu.

 

Karolína Farská

Vytisknout