Dvojice našich postupuje

Dopoledne postoupili z Čechů Kateřina Rajmová a Lukáš Šťastný, ze hry je Martin Říčař. K dnešní fotogalerii doplňujeme ještě obrázky ze včerejšího podvečera.

V druhém běhu na 100 m překážek se představila Kateřina Rajmová a i přes opakovaný start vyběhla k první překážce v čele. Nakonec finišovala ve vyrovnaném závodě na 4. přímém postupovém místě do semifinále v čase 14.15. "Bylo to jako proti zdi," komentovala nepříjemný protivítr 1.8 m/s. "Škoda, že první start někdo ulil, to jsem vyběhla ještě lépe. Podruhé jsem si říkala, co se děje když je Američanka až za mnou. Jsem ráda, že to vyšlo na semifinále, snad se i vítr otočí," doufala Rajmová. Nejrychleší byla dnes ve čtvrtém běhu, kterému jedinému fouklo do zad, Běloruska Alina Talajová (13.34).

Šťastný jde dál, Říčař skončil
Program z českého pohledu otevřel pátý běh na 200 metrů s Lukášem Šťastným. Svěřenec Tomáše Dvořáka se utkal s Jamajčanem Ashmeadem, který byl nakonec vůbec nejrychlejší ze všech rozběhů (20.86).  Šťastný se nevešel mezi dvojici přímo postupujících, finišoval na čtvrtém místě (21.50). Do semifinále se podívá díky 3.-4. času mezi poraženými. "Devátá dráha nebyla nic moc, ale když jsem viděl, že mě Jamajčan doběhl až na konci zatáčky, říkal jsem si, že je to dobré. V semifinále to bude snad ještě lepší," uvedl v cíli Šťastný.
V sedmém běhu vyběhl zatáčku nejlépe Martin Říčař, pak ale v pořadí klesal a cíl protnul na pátém místě v čase 21.93 v silném protivětru 1.8. Říčař po doběhu prožíval pocity běžné spíše pro distanční běžce a mezi zvracením prohodil jen "špatný". Na mluvčího si tak zahrál kolega Šťastný. "Mně bylo taky špatně. Martin trénoval na stovku a tahat ty kila v protivětru je hrozně těžké," okomentoval.

Další kvalifikace a desetiboj
Dopoledne se rozhodovalo také o postupujících do dalších bojů ve stýplu juniorů, nejlepšího času z dvanáctky finalistů dosáhl Keňan J. M. Ndiku - 8:42.32. V trojskoku dolétl nejdále Australan Henry Frane, 16.40 je juniorský kontinentální rekord. Setinové rozdíly byly mezi vítězkami rozběhů na 200 metrů, nejméně změřili Meritzer Williamsové ze Svatého Kryštofa a Nevisu (23.64). Jasné je už složení finálové osmičky na 400 m překážek juniorek. V semifinále zvítězily Britka Meghan Beesleyová (57.24) a Američanka Takecia Jamesonová (57.31).
V desetiboji míří Bělorus Eduard Michon za zlatem, po dnešních překážkách (14.54) a disku (44.43) posbíral již 5816 bodů a navýšil svůj náskok již na 130 bodů.