přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. března 2011, 15:38

Dvojčata Drahotova se nominovala na dorostenecké MS i juniorské ME

Talentované sestry Anežka a Eliška ušly při libereckém přeboru požadované výkony pro mládežnické šampionáty na pět i deset kilometrů.

Sestry Drahotovy patří mezi naděje české atletiky, Eliška drží národní žákovské rekordy v chůzi na tři kilometry na dráze i v hale, Anežka se s ní o rekord přetahovala. Příslušnost k mládežnické reprezentaci obě potvrdily v úterý svými výsledky v České Lípě. Na přeboru Libereckého kraje absolvovaly na dráze chodeckou desítku, v rámci níž jim byl změřen oficiální mezičas i v polovině trati. A podařilo se jim zabít dvě mouchy jednou ranou, tedy splnit nominační kritérium ČAS pro vrcholné akce dorostu (MS) i juniorů (ME).


Anežka (vpravo) a Eliška Drahotovy - foto: I. Piták

Pro mistrovství světa do 17 let, které se koná od 6. do 10. července ve francouzském Lille, bylo třeba stlačit čas na 5000 metrů pod 25 minut. To se oběma sestrám Drahotovým podařilo s téměř půlminutovou rezervou, v čase 24:32.07 prošla o 44 setin sekundy dříve Anežka než Eliška.
I po dalších 12 a půl kolech se pořadí dvojčat v cíli závodu opakovalo a také rezerva k 50minutovému výkonu nutnému pro juniorský šampionát v Tallinnu (následuje dva týdny po Lille) byla pohodlná. Anežce změřili 49:38.01, Elišce o jeden a půl vteřiny více.
„Mají v plánu absolvovat obě akce, my doufáme, že se objeví i v nějakých bězích,“ vyjádřil přání svazu Tomáš Purman, zástupce šéftrenéra ČAS zodpovědný za mládež.

Výsledky z České Lípy

 

Michal Procházka

Vytisknout