Dva české výkony roku v Pardubicích

středa 27. června 2018
Pardubický atletický mítink patří již k těm tradičním na našem území. Letošní ročník ozdobily hlavně vrhačské disciplíny. Dařilo se také Jiřímu Vondráčkovi ve skokanských sektorech.

V mužské kladivářské soutěži se odehrál duel mezi dlouhodobou českou jedničkou Lukášem Melichem a Miroslavem Pavlíčkem. V něm byl úspěšnější Pavlíček, jenž zaznamenal letošní nejlepší český výkon 70.20 a sesadil z čela letošních národních statistik právě Melicha, který se tentokrát musel spokojit s druhým místem a hodem 67.78.

Ve stejné disciplíně žen se hned tři závodnice dostaly přes šedesát metrů. Očekávanou vítězkou se stala Kateřina Šafránková, která triumfovala hodem dlouhým 67.41. Limit pro Berlín svěřenkyni Dušana Krále bohužel nadále uniká. Spokojená mohla být druhá Adéla Korečková, která poslala své náčiní do vzdálenosti 63.12. Třetí příčku si vyházela Kateřina Chlupová za 60.38.

Druhé letošní české maximum překonal v trojskoku Jiří Vondráček, který doskákal na 15.81 a nechal za sebou Ondřeje Vodáka (15.40) i Jiřího Zemana (15.06), který letošním tabulkám vévodil do včerejšího závodu. Vondráček byl nejlepší i v dálkařském sektoru, kde dolétl na 704 centimetrů. Vítězka soutěže dálkařek Kateřina Hýsková skočila 579 centimetrů. Klání trojskokanek opanovala Lucie Májková (12.57).

Ženský disk měl zahraniční vítězku. Nejdelší pokus 56.86 hodila Thajka Subenrat Insaengová. V těsném souboji porazila druhou Elišku Staňkovou, která zapsala 56.51. Mezi muži byl nejlepší Igor Gondor (51.92). Koulařské primáty brali domácí závodníci Jan Touš (16.09) a Jana Kárníková (14.13).

O nejkvalitnější čas na dráze se postaral Jan Tesař, jenž v závodě na 400 metrů zaběhl 47.31. Stejnou distanci žen ovládla Tereza Petržilková v čase 55.21. Plzeňská atletka byla nejrychlejší i na poloviční trati za 25.03. Nejrychlejším dvoustovkařem byl Roman Flaška z pražského Olympu (21.92). Stovka se stala kořistí sourozenců Pírkových. Mezi muži zvítězil Milan Pírek za 11.07 a ženám kralovala jeho sestra Marcela za 11.92.