Dubnova si zpřetrhala vazy

24. srpna 2008, 09:32

Výškařka Romana Dubnova si odnesla z olympijského finále nepříjemné zranění a s největší pravděpodobností ji čeká operace.

Zrnění si Dubnova přivodila při prvním pokusu na výšce 193 cm. Z plochy byla odvezena na nosítkách a v doprovodu českých lékařů převezena do nemocnice. "Poškodila si kloubní pouzdro a přetrhla vnější vazy," řekl lékař výpravy Petr Barna. K tomu si Dubnova ještě poranila chrupavku a úpony na holenní kosti. Jedná se o podobné zranění, které utrpěl před dvěma lety výškař Jaroslav Bába. "Takže jsme jí kotník zafixovali, převezeme ji do České republiky a na 99 procent se podrobí operaci," prohlásil Barna 

Dubnova kvůli zranění a předčasnému odstoupení ze soutěže uzavírala výsledkovou listinu výškařského finále se 189 cm. Její kolegyně v sektoru, Iva Straková, zvládla o 4 cm více a byla dvanáctá. Chvíli přemýšlela, jestli je se svým výkonem spokojená. "Ale byla jsem ve finále, takže převládá radost," konstatovala nakonec. Jen ji mrzelo, že se jí nevyvedl třetí pokus na 196 centimetrech. "Mohlo to být mnohem lepší," uvedla. K tomu, aby se pevněji usadila ve světové špičce, prý potřebuje lepší zdravotní stav. Loni ji bolela záda. "A letos pata odrazové nohy," dodala.

Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí