přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Dubnová Atletika v prodeji!

Na stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku.

Co v něm najdete? Velký prostor je tentokrát věnován běhání. V rubrice téma zkoumáme fenomén Pražského mezinárodního maratonu, podrobujeme ho analýze nejen ze sportovního, ale například i marketingového a mediálního hlediska. Všímáme si krize Českého běžeckého poháru a při pohledu do světa neopomíjíme famózní osobnost Etiopana Kenenisy Bekele. Běhu, přesněji řečeno sprintům, je věnována i příloha Atletika plus. Po deseti letech v časopise opět najdete souhrně zpracovaný metodický materiál, komplexně mapující problematiku jednoho atletického odvětví.

Za chůzí jsme vyrazili do Poděbrad a z tamních závodů přinášíme reportáž obohacenou o řadu dalších materiálů, včetně hodnocení z pera reprezentačního trenéra Ivo Pitáka. Na rozhovor měsíce jsme si pozvali výškařku Barboru Lalákovou. Ptali jsme se jí samozřejmě na halový národní rekord, na její pocity z mistrovství světa v Moskvě, ale i třeba na to, jak funguje její spolupráce s trenérem Pogánym, co pro sebe nového v přípravě objevila a jak se těší nebo netěší na ME v Göteborgu. Sympatizanti vrhů pak jistě ocení článek o tréninku Nikoly Brejchové napsaný její trenérkou Marcelou Pilařovou či avízo na blížící se Memoriál Ludvíka Daňka. Samozřejmě nechybějí tradiční rubriky. Ke článkům o výživě, kondici, základních pilířích tréninku dospělých i mládeže, jsme tentokrát přiravili novinku v podobě Poradny. S dotazy čtenářů, které se týkaly zdravotní problematiky, jsme oslovili lékaře Petra Sikoru. 

A dál? Jako každý měsíc "črtáme" portrét talentovaného sportovce a významného klubu, osvěžujeme špetku historie a přinášíme výběr atletických fotoúlovků, jejichž autory jsou naši čtenáři. Suma sumárum, dubnové vydání má čtyřicet stran plných zajímavého a užitečného čtení,které by si neměl nechat ujít žádný závodník, trenér či příznivec královny sportů.  
        

Adam Pražák

Vytisknout