Družstva mladých se utkala o mistrovské tituly

středa 23. listopadu 2011
V sobotu 6. října se uskutečnily mistrostvství republiky družstev v kategoriích juniorů, dorostenců i staršího žactva.

Junioři a juniorky
Opavští junioři dokázali na domácí půdě obhájit vítězství z loňského roku. Nasbírali 189 bodů a o sedmadvacet bodů porazili mladé atlety z pražské Slavie. Na třetím místě se umístili junioři z Kolína. O nejhodnotnější výkony se postarali reprezentanti z letošního juniorského evropského šampionátu Jan Kudlička (tyč 5.30, dálka 7.41), Vladislav Tuláček (koule 19.19, disk 54.26) a Petr Frydrych (oštěp 71.28).
Spanilou jízdu o další rok prodloužily juniorky z ACP Olympu Brno. Po loňském úspěchu dvou nasazených týmů v Kladně se letos v Opavě se soupeřkami utkala hned tři mužstva z brněnského Olympu. Suverénně vyhrálo "áčko", které nasbíralo 279.5 bodů a o více než 100 (!) bodů porazilo brněnské "béčko". Až třetí skončil jiný oddíl, konkrétně pražská Slavia. Mezi nejlepší z výsledků lze počítat výkony Kateřiny Čechové (100 m 11.72, 200 m 23.99), stýplařky Martiny Bařinové (3000 m př. 10:37.88) a Barbory Svozilové (oštěp 48.01).

Dorostenci a dorostenky
Loni junioři, letos dorostenci. Kladenský stadion Sletiště hostil v sobotu další z finálových národních šampionátů družstev. obhájci titulu z pražské Slavie museli sklonit hlavu před dorostenci z AK Olomouc, když na vítězných 202 ztratili 43 bodů. Bronzové medaile putují do oddílu AC SYNER Turnov. Z dorostenek byly nejúspěšnější vítkovické naděje. Obhájily loňské prvenství, ačkoliv ne tak suverénně, jako v roce 2006. Tým dorostenek z Vítkovic dal dohromady 194.5 bodu, se 189 body byly druhé dívky z Opavy, o pouhých sedm bodů hůře skončily domácí dorostenky.
Vítězství v tyči si připsala Martyna Ciganeková z Polska, která za 360 centimetrů připsala jedenáct bodů TJ Sokolu Opava. Druhá skončila Michaela Nosková z Pardubic (3.50). Kouli vyhrála Markéta Smoleňová, která o šestnáct centimetrů překonala 14 metrů. Oštěpař Jakub Vadlejch z pražské Slavie s obrovským náskokem vyhrál svoji disciplínu, když hodil 74.26 metrů. Kladenský vrhač Tomáš Voňavka vyhrál disk i kladivo (54.17 a 57.99).