přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. srpna 2003, 13:07

Drummond byl diskvalifikován z běhu na 100 metrů

Americký sprinter Jon Drummond byl diskvalifikován v meziběhu na 100 metrů kvůli pokaženému startu.

Olympijský vítěz ve štafetě nechtěl verdiktu rozhodčích uvěřit, několikrát si lehl na dráhu a hádal se s organizátory. "To není fér. Nehnul jsem se," argumentoval známý bavič, který měl však k obvyklé veselé náladě daleko. 

Stejně dopadl ve stejném meziběhu také Jamajčan Asafa Powell, který byl nejrychlejší v prvním kole rozběhů. Zátěžové bloky u obou sprinterů odhalily startovní reakci rychlejší než jedna desetina sekundy.

Když už byl Drummond na odchodu, poslal ho jeden z rozhodčích zpátky a zdálo se, že Američan bude moci běžet. V rozbouřené atmosféře na stadionu byl nakonec jeho meziběh odložen, a zatímco se jeden z favoritů stovky připravoval na start, jury rozhodla o jeho definitivní diskvalifikaci.

Když se Drummond verdikt dozvěděl, rozplakal se a jeho kouč John Smith se ho marně snažil uklidnit. Atletovo zoufalství sledoval na obří obrazovce celý Stade de France.

Drummondovo extempore i pozdější reakce diváků, kteří vyvolávali jeho jméno a rušili sprintery před dalšími starty, způsobily značně zpoždění časového programu.
                                                                                                   ČTK

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...