přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. července 2004, 10:46

Druhý díl Zlaté ligy s českými zástupci

Tři čeští atleti se zítra ukáží v Římě na prestižním seriálu Zlaté ligy - dálkařka Denisa Ščerbová, překážkář Jiří Mužík a diskař Libor Malina.

2. července pokračuje v Římě boj o zlatý poklad - tedy druhý díl série Golden League. Ve hře o milionový jackpot  je prozatím 8 atletů, tedy 8 vítězů "zlatých" disciplín z premiérového kola Zlaté ligy v Bergenu. Šanci stále mají stříbrný madailista z mistrovství světa v roce 2003, půlkař Jurij Borzakovskij, halový mistr světa Bernard Lagat v běhu na 1500 metrů, dvojnásobný světový šampion, překážkář Felix Sánchez, mistři světa a Evropy - trojskokan Christian Ollson a diskař Virgilijus Alekna. Z žen pak Tonique Williamsová z Baham, která vyhrála v Bergenu čtvrtku za 49.76 v osobním rekordu, Elvan Abeylegesseová, čerstvá světová rekordmanka v běhu na 5000 metrů a dvojnásobná mistryně světa a atletka roku 2003, výškařka Hestrie Cloeteová.

Do Říma na Golden League se podívají také tři čeští atleti. Mladičká teprve sedmnáctiletá dálkařka Denisa Ščerbová bude závodit s velkými atletickými hvězdami. Na startovní listině figuruje halová mistryně světa z Budapešti Taťána Lebeděvová, ale i další Ruska Taťána Kotovová, nebudou chybět ani Fiona Mayová z Itálie či Němka Heike Drechslerová. Ščerbová má zatím splněn v dálce B - limit na olympijské hry do Atén, ovšem ve hře jsou ještě další dvě české atletky - Lucie Komrsková a Martina Darmovzalová. Denisa by proto ráda překonala přísnější z limitů na OH, který činí 6.70 metru. Na tento výkon útočila již na mistrovství republiky v Plzni, kde ji o vlásek A - limit unikl - skočila 6.68 metru. I přes to, že pro přítelkyni Jaroslava Báby bude účast na Zlaté lize premiérou a bude tak pracovat i tréma, na závody do Říma se těší a o překonání A - limitu přemýšlí. Kromě Ščeerbové mohou zítra čeští fanoušci v přímém přenosu na ČT 2 vidět také překážkáře Jiřího Mužíka, který již pár zkušeností ze Zlaté ligy má, a diskaře Libora Malinu.

 

Karolína Farská

Vytisknout