přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Druhé jméno pro MEJ: Ogrodníková

Hostující Nikol Ogrodníková splnila v sobotu v katalánském El Prat de Llobregat limit pro Nový Sad. Na zdejší soutěži družstev poslala oštěp 221 cm za 50metrovou hranici potřebnou pro účast na juniorském vrcholu.

Pro Nikol Ogrodníkovou to není osobní rekord, lépe než sobotních 52.21 metru hodila již třikrát, pokaždé loni. Vůbec nejdále to bylo při kvalifikaci na MS juniorů v polské Bydhošti 54.48, ve finále pak skončila osmá za 53.94. „S výkonem jsem na první závody určitě spokojená,“ pochvalovala si svěřenkyně Aleš Dudy, „navíc jsme teď předělávali rozběh, poprvé házím z přenesení. Takže kromě zimy, která byla na závodech, jsem měla ještě trému.“ Pro oddílové družstvo Playas Castellón navíc získala maximum možných bodů. Určitě tedy vládne spokojenost, nikoli však uspokojení. „To ne, ještě mám co zlepšovat. Bála jsem se do toho zatím opřít,“ uvedla dále k závodu konaném v El Prat de Llobregat, 60tisícovém městu, na jehož území leží barcelonské letiště. Jisté však je, že po chodci Karlu Ketnerovi už má česká reprezentace pro MEJ dva členy.


Na MSJ skončila Ogrodníková v oštěpu osmá - foto: graf.cz

Ogrodníková také potvrdila, že oštěpu přikládá nyní větší důležitost. Jako vícebojařka by totiž měla na MEJ v Srbsku obhajovat bronz ze sedmiboje, který získala před dvěma lety. „Podle toho, kde bude větší šance uspět, tu disciplínu na ME zvolíme,“ odpovídá nyní na otázku, co bude její prioritou. Ovšem i skládání sedmi disciplín je v jejím závodním plánu. Kde absolvuje svůj první sedmiboj, však ještě není jasné, v úvahu připadá třinecké mistrovství Moravy a Slezska v polovině května. Nejbližším oštěpařským závodem vítkovické atletky je 8. května Velká cena Olomouce.

Druhou silnou disciplínou pro Nikol jsou překážky, a také v nich pro svůj španělský tým vybojovala plný počet bodů. Zde by pro limit na ME musela z víkendového času 14.36 srazit téměř půlvteřinu, svaz stanovil kritérium na 13.90. Ale i zde už takový výkon dokázala předvést, konkrétně při loňském MČR zaznamenala osobní rekord 13.83.
Spolu s Ogrodníkovou soutěží za Playas Castellón další česká juniorka. Kristýna Kroužková sice nezlomila limit, družstvu však přispěla rovněž velmi významně k celkovému vítězství. Disk poslala do vzdálenosti 41.18 m a nenašla v něm přemožitelku, v kouli si připsala 12.70 a druhé místo.

Kompletní výsledky divize 1. španělské ligy

 

Michal Procházka

Vytisknout