přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. srpna 2007, 20:39

Druhá část výpravy odletěla

Posledních osm atletů dnes opustilo ruzyňské letiště. Chodkyně Barbora Dibelková odcestovala s dítětem již včera.

Let korejských aerolinií byl kvůli čekaní na přílet jiného letadla o více než hodinu opožděn, nejvíce času tak v letištní hale strávila oštěpařka Nikola Brejchová s trenérkou Marcelou Pilařovou. Na Ruzyň totiž přijely jako první z celé výpravy. Oštěpařka si stěžovala na doznívající bolesti v levé noze: "Měla jsem problémy s úponem, ale jsem z toho snad už venku. Navíc máme dobré doktory a maséry, takže mě snad dají v Japonsku do pořádku." Na jaký výsledek Brejchová myslí? "Na postup z kvalifikace by mohlo stačit 59 - 60 metrů," domnívá se. "A to by mi udělalo radost. Po návratu z mateřské to bude můj největší závod."

Aklimatizace se Brejchová neobává. "To spíš toho dlouhého odloučení od dcery, ale takhle to bude lepší jak pro mě, tak pro ní. Ale v Asii jsem byla, takže tamní svět pro mě není až tak úplně neznámý." A kde že to byla Nikola v Asii? "Jednak to byly závody, konkrétně univerziáda v Pekingu. Ale také když jsem byla ještě malá holka, strávila jsem více než rokv Mongolsku. Tatínek tam byl totiž stavbyvedoucí."

Kromě Brejchové odletěla dnes její kolegyně Barbora Špotáková, všechny tři výškařky, tyčkař Michal Balner, oštěpař Miroslav Guzdek a kladivářka Lenka Ledvinová. Právě Ledvinová se vrátila ve středu z univerziády v Bangkoku, kde získala bronzovou medaili, letos již druhou velkou (po stříbru z ME22). "Doma jsem strávila sotva pět dní," řekla s úsměvem Ledvinová, "pomalu jsem mohla v Asii zůstat, nevracet se z Bangkoku do Prahy a zase do Ósaky." Jinak ale bude světový šampionát úplně jinou soutěží, než byla univerziáda. "Tak jednak v Bangkoku nebyli vůbec žádní diváci. Tady to asi bude jiné. A chci se jim předvést. Cítím se na 70 metrů a budu je chtít tribunám předvést, nejlépe ve finále!"

David Klempíř

Vytisknout