přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. dubna 2003, 16:18

Domažlický půlmaraton přišel o svou největší favoritku

Horká kandidátka na vítězství Domažlického půlmaratonu Emila Zátopka, Slovenka Janečková, odřekla svou účast v sobotním závodě.

Role favoritek Domažlického půlmaratonu tak přebírají výhradně české běžkyně. Nejvíc medailí z mistrovství ČR v půlmaratonu z celého startovního pole žen má na svém kontě Irena Šádková z AC Pardubice, která získala dvakrát stříbro a jednou bronz. V loňském roce, kdy se republikový šampionát konal rovněž v Domažlicích, skončila třetí za Janou Klimešovou a Milenou Procházkovou. Právě Procházková ze Sokola České Budějovice by v této sezoně měla být pro Šádkovou jednou z největších soupeřek.
Foto: František Macák

Počítat se však musí také s Radkou Churáňovou, jež se před měsícem při závodě Českého běžeckého poháru na 15 km v Nasavrkách stala jedinou přemožitelkou Ireny Šádkové. Celkem je k závodu žen na Domažlickém půlmaratonu přihlášeno 14 závodnic.

Ve startovní listině závodu mužů nenastaly žádné výraznější změny. Ozdobou mezinárodního závodu budou keňští vytrvalci Gatundu a Mutunyi. Mezi českými běžci by měl hrát prim obhájce titulu mistra ČR Pavel Faschingbauer, který umí půlmaratonskou trať za 1:03:34. Do boje o medaile podle všech předpokladů dále promluví Michal Šmíd, Jan Bláha a Pavel Dudr. Slovenskou atletiku bude zastupovat Róbert Šádek, manžel jedné z favoritek závodu žen Ireny Šádkové. Mezinárodní startovní pole mužského závodu rozšíří také několik běžců z Rakouska.

Start hlavního závodu, tedy Domažlického půlmaratonu Emila Zátopka a mistrovství České republiky, je na pořadu v 15 hodin. O hodinu dříve startuje Lidový běh na 3500 metrů. V pátek 2. května v 16,30 hodin vysílá program ČT2 z Domažlického půlmaratonu přibližně desetiminutový záznam.


Tomáš Klement

Vytisknout