přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Domažlický půlmaraton je připraven ke startu

Přípravy na 12. ročník Domažlického půlmaratonu vrcholí, do startu závodu zbývají čtyři dny.

 „Všechno probíhá podle plánu a je to v pořádku. Město je na závod připraveno,“ ujistil člen organizačního výboru David Sekerák. V sobotu 23. dubna v 15.00 hodin by mělo podle pořadatele na trať vyběhnout více než 100 vytrvalců. „Z toho bude asi tak osmdesát procent mužů,“ odhaduje Sekerák. Počet účastníků lidového běhu podle všeho také přesáhne stovku, pořadatel se dokonce podílel na vypravení dvou autobusů se závodníky z domažlického okresu. Kromě úspěchu v prestižním závodě startujícím půjde také o medaile z mistrovství republiky. Domácí šampionát hostí malebné západočeské městečko posedmé v historii.   

Startovní listina Domažlického půlmaratonu se teprve zaplňuje, ale svůj start už potvrdil loni stříbrný Jan Bláha. Při neúčasti obhájce mistrovského titulu Róberta Štefka a domažlického rodáka Pavla Faschingbauera, který odjíždí do italské Padovy na maraton,  bude Bláha hlavním favoritem. V Domažlicích se nepředstaví ani další kvalitní domácí vytrvalci David Gerych či Petra Kamínková, kteří se v současné době připravují na soustředění v Itálii. „Jasným favoritem bude Jan Bláha a pak to bude hodně otevřené,“ potvrzuje Petr Konop, člen organizačního výboru. „V kategorii žen bude mít podle mne největší šanci na vítězství Jana Klimešová, o dalším pořadí bych nerad spekuloval, i mezi ženami to bude napínavé do poslední chvíle,“ dodal Konop.   

V Domažlicích se v sobotu poběží také o body do Českého běžeckého poháru, půlmaraton s délkou trati 21,1 km patří k nejdelším závodům seriálu. Domažlický půlmaraton je v pořadí třetím závodem letošního ročníku, po dvou dílech figuruje na čele kategorie mužů Jan Bláha, mezi ženami vede Ivana Sekyrová. Závod v Domažlicích je první ze sedmi mistrovských soutěží zařazených do Českého běžeckého poháru 2005, takže na úspěšné borce čekají zvláštní bonusy do klasifikace soutěže. Body budou závodníci sbírat i na mistrovství ČR v maratonu, na dráze, v běhu do vrchu, MČR do 22 let, v silničním běhu a v krosu. Celkové prvenství z loňského ročníku  Českého běžeckého poháru obhajují Petra Kamínková a Róbert Štefko.       

 

Karolína Farská, Tomáš Klement

Vytisknout