přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Domažlice budou zítra hlavním městem atletiky

Čtyřiadvacet hodin zbývá do startovního výstřelu 12. ročníku Domažlického půlmaratonu. V sobotu 23. dubna se v rámci populárního závodu koná i mistrovství České republiky mužů a žen. Start závodu je na pořadu v 15 hodin.

Každý ze sportovně založených diváků se může běžeckého svátku sám aktivně zúčastnit. Pro příchozí totiž pořadatelé připravili takzvaný lidový běh. Atletičtí fanoušci si také naplno užijí doprovodných akcí, kterých pořadatelé nabízejí celou řadu. Diváci mohou změřit síly v hodu pivním sudem, pobavit se sledováním dudácké hudby, nebo se pustit do výstupu na domažlickou věž. Po celý atletický den přitom v Domažlicích hraje k poslechu skupina JAZZ.

Pro nejmenší bude před závodem uspořádána tradiční akce Dětská atletika s Českou spořitelnou. Děti si mohou vyzkoušet nejrůznější atletické disciplíny zábavnou formou, připraveny jsou například molitanové napodobeniny atletických náčiní. Účastníci dětských závodů si navíc mohou odnést zajímavé ceny.  

Mistrovský titul i celkové prvenství v Domažlickém půlmaratonu obhajuje v mužské kategorii Róbert Štefko, mezi ženami loni kralovala Zdena Holišová. Štefko se v zimním období soustředil především na závody v přespolním běhu, a tak se mu půlmaraton v Domažlicích nevešel do soutěžního programu. „Přes zimu jsem se hodně připravoval na mistrovství světa v krosu a teď musím šetřit síly. Sice jsem šel půlmaraton v Praze, ale už si musím dát odpočinek. Už přeci jen nemám tolik sil,“ vysvětlil šestatřicetiletý vytrvalec. „A půlmaraton v Domažlicích je docela náročný. Běží se na šest kol, je tam hodně zatáček. Trať je dost otevřená, takže tam fouká vítr,“ dodal Štefko.

Domažlický půlmaraton startuje v sobotu 23. dubna v 15 hodin, doprovodné akce budou pro diváky připraveny od 13:00. Více informací o soutěži naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout