přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2011, 17:33

Do startu zbývají jen hodiny

Zítra vypukne v Ostravě osmý ročník evropského šampionátu do 23 let. Na tiskové konferenci před slavnostním zahájením poděkoval prezident Evropské atletiky Hansjörg Wirz organizátorům za přípravu jednoho z vrcholů atletické sezony.

Podle jeho slov patří podpora mládežnické atletiky mezi hlavní úkoly evropské federace a špičkovou akci, jakou bezpochyby evropský šampionát do 23 let je, nejlepší atleti berou velmi prestižně. „Mladí atleti mají na tomto šampionátu možnost srovnat si svoji výkonnost a před důležitým přechodem do seniorské kategorie získat další potřebné sebevědomí. Právě proto máme v posledních letech takovouto účast a také proto atleti a atletky dosahují na mistrovství Evropy takových kvalitních výsledků,“ řekl Hansjörg Wirz novinářům.


Prezident Wirz, foto: P. Lebeda, ostrava2011.com

Připomněl, že v Ostravě bude startovat 950 závodníků ze 42 zemí a celkový počet účastníků přesahuje 1400. „Celkově se akreditovalo 36 píšících novinářů, 33 fotografů a televizní přenos zajišťuje 170 pracovníků České televize. To jsou pro nás nesmírně důležitá a potěšující čísla. Příznivci atletiky budou moci sledovat poprvé živé přenosy i záznamy prostřednictvím internetu, což by mělo ještě víc podpořit naši myšlenku, o které jsem hovořit. Chtěl bych proto poděkovat organizátorům a městu Ostrava za obrovský kus práce, protože jsem se na vlastní oči přesvědčil, že šampionát je připraven na špičkové úrovni. Pevně věřím, že se diváci mají na co těšit. Závodníci předvedou skvělé výkony, vždyť mnozí z nich už nyní patří mezi absolutní evropskou a světovou špičku.“

Na slova prezidenta Evropské atletické federace navázal rovněž předseda Českého atletického svazu a prezident organizačního výboru Libor Varhaník. „Ostrava je místo, kde se atletice v minulosti vždycky dařilo. Jména jako Zátopek, Fibingerová, Daněk, Kocembová, nebo z těch mladších Bába a Rosolová k ostravské atletice neodmyslitelně patří. Při přečtení letošní startovní listiny je zřejmé, že nás na vítkovickém stadionu čekají opět závody, na který se mohou všichni fanoušci těšit. I česká výprava má ve svém středu několik nadějí, které by měly roztleskat divácké ochozy. Přestože naším prvořadým cílem je sbírat úspěchy v seniorských kategoriích, bez kvalitních výkonů na juniorských šampionátech to samozřejmě nejde. Budeme rádi za každou finálovou účast a pochopitelně dvojnásob pak za jakoukoliv medaili,“ dodal Libor Varhaník.

Materiál pořadatelů