přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Do Prahy se chystá Vlašićová a Koech, vstupenky v lednu

Dva „neporazitelní“, jimž byl „upřen“ olympijský titul, přijedou na únorový mítink do O2 areny. Chorvatka bude ozdobou výšky, Keňan netradiční pětky.

Blanka Vlašićová ničila své soupeřky déle jak rok svou neporanitelností a nakonec o ni přišla v pro ni nejnevhodnější moment, na olympijských hrách. Do Česka se však vrací ráda, drží na našem území nejlepší výkon 205 cm a její jméno se objeví u již potvrzených hvězd Robles, Harperová, Šebrle, Jelimová. Pro Vlašićovou bude Praha poslední zastávkou před HME. V Turíně se bude pokoušet o první medaili na evropských šampionátech, která zatím mistryni světa uniká. Její osobní rekord má hodnotu 207 cm a vyloučit nelze atak světového maxima Bergqvistové, které leží o centimetr výše. Vítanou konkurencí bude Chorvatka jistě i pro českou dvojici Iva Straková (osobní rekord 198) – Barbora Laláková (OR 199). Jistý je start dlouhonohé Kanaďanky Nicole Forresterové (197).


Blanka Vlašićová - foto: graf.cz

Neobvyklá pětikilometrová trať bude čekat na muže. Hlavní tváří bude Paul Kipsiele Koech, pod otevřeným nebem jednička na stýplařské trojce. Keňanovi nevyšel letos jediný start, bohužel pro něj při olympijské kvalifikaci, jinak všechny závody vyhrál. Motivace ukázat svoje kvality by měla přinést i atak výborného času 13:10 (dosud byl takový výkon zaznamenán pětkrát), přeje si manažer mítinku Alfons Juck. Už dříve byl ohlášen útok na světový rekord překážkářem Roblesem a na kilometru Jelimovou. „Přípravné práce na vybudování oválu běží podle plánu,“ uvádí Juck. „Vstupenky se začnou prodávat začátkem ledna.“

Michal Procházka

Vytisknout