přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Do pokusu o světový rekord na Julisce zbývají čtyři dny

Vrcholem letošního ročníku Memoriálu Josefa Odložila v pondělí 27. června by se měl stát závod mužů na 10 000 metrů, ve kterém Etiopan Sileshi Sihine bude usilovat o překonání světového rekordu.

Stříbrný medailista z OH v Aténách potřebuje 25 okruhů zaběhnout rychleji než za 26:20.31, což je hodnota dosavadní nejrychlejší "desítky" všech dob jeho krajana Kenenisy Bekeleho. "Z původních 13:10 minut na pět kilometrů se plánovaný mezičas posunul na 13:14 až 13:15," oznámil záměry dvaadvacetiletého Sihina ředitel mítinku kategorie IAAF Grand Prix II Miroslav Ševčík.

Závod Sihinovi rozběhnou dva osvědčení vodiči, jeho tréninkový partner Negussie Ketama a dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile Paul Bitok. Na startu se objeví celkem 11 borců s osobním rekordem pod 28 minut. Vedle Sihina s dosud nejlepším časem kariéry 26:39.69 bude zárukou nejvyšší kvality jeho krajan Assefa Mezgebu (26:49.90).

Po dohodě pořadatelů se Sihinovým manažerem Josem Hermensem startovní listina závodu prořídne zhruba o třetinu. "Předpokládali jsme start dvaceti závodníků, ale nakonec jich poběží třináct až patnáct. Široké startovní pole by mohlo dělat problémy při snaze Sileshi Sihina o světový rekord, když by některé závodníky předbíhal o kolo," vysvětlil Ševčík. Bonbónek mítinku byl zařazen až na samotný závěr programu, startovní výstřel zazní ve 20.26 hodin.

Podrobné informace naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...  

Tomáš Klement

Vytisknout