Do Ostravy na výškařský závod snů

úterý 26. dubna 2005
Letošní Zlatá tretra bude svědkem souboje Jaroslava Báby, Stefana Holma a Jaroslava Rybakova ve výškařském sektoru.
V pořadí Holm, Rybakov Bába je hvězdné trio seřazeno na čele hodnocení nejlepších výškařů planety za uplynulou halovou sezonu podle IAAF. Švéd Holm v loňském roce neprohrál jediný závod a stal se halovým mistrem světa a olympijským vítězem. Ruský výškař číslo "1" Rybakov získal stříbro na HMS v Budapešti, Bába na stejné soutěži bral bronz, stejně jako na srpnových OH v Aténách.

Holm a Rybakov se v této sezoně pod střechou stali aktéry největšího výškařského závodu posledních let. Na halovém ME v Madridu se utkali o titul mistra Evropy až nad laťkou 2.42 metru. Holm nakonec zvítězil za rovných 2.40, když tuto metu překonal jako první výškař od roku 1994. Rybakov získal stříbro vyrovnáním nejlepšího halového výkonu své země 2.38 m.

Výškař SSK Vítkovice Jaroslav Bába v Madridu obsadil neoblíbené čtvrté místo, na Zlaté tretře tak své přemožitele vyzve na souboj na domácím stadionu. Rekord vítkovického stánku drží už šest let Tomáš Janků výkonem 2.32 m. Nejzkušenější z českých reprezentantů se v soutěži na Zlaté tretře rovněž představí. Chybět nebude ani osmý muž olympiády v Aténách Svatoslav Ton.

Organizátoři mítinku Super Grand Prix Zlatá tretra při tak hvězdném obsazení výšky mužů hovoří i o ohrožení historicky nejlepšího výkonu na území České republiky 2.36, který má v moci Ján Zvara. Atletičtí labužníci se na nejlepší výškaře i další perly světové atletiky startující v Ostravě mohou těšit ve čtvrtek 9. června.