přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Do Ósaky letí 22 atletů

Byl schválena nominace pro světový šampionát v Japonsku.

Hlavní hvězdou výpravy je jako v posledních letech tradičně vícebojař Roman Šebrle. Světový rekordman a olympijský vítěz už také do Japonska se svým trenérem Daliborem Kupkou odcestoval Připravovat se bude samostatně v Sukumi, do Ósaky přibude nejprve na skok, aby zde 23.8. absolvoval závody, posléze ještě odcestuje a definitivně se vrátí těsně před závody 29.8. „Vedle Romana, který se drží stabilně ve výborné formě očekávám hodně od oštěpařky Barbory Špotákové, která včera absolvovala takovou závodní generálku se svými největšími soupeřkami a skončila třetí. Také tyčkařka Kateřina Baďurová vypadá ve velké pohodě, a kdo ji viděl při skoku na 480 cm ve Stockholmu, musí věřit, že se jí tuto výšku podaří překonat, nejlépe ve finále mistrovství světa. Vysoko určitě pomýšlí diskařka Věra Cechlová Pospíšilová a  také bych rád, kdyby se i letos zopakovalo loňské stříbrné překvapení jménem Tomáš Janků,“ vyjmenoval šéftrenér atletické reprezentace Václav Fišer hlavní české kandidáty medailí. 

       Tomáš Dvořák převzal od společnosti AAA Auto šek na 1 000 000 Kč
       určených ČAS. 


      
K jedenadvaceti závodníkům, kteří splnili některý z požadovaných limitů, přibyla po dnešním jednání trenérské rady a následném posvěcení ze strany Předsednictva Českého atletického svazu ještě chodkyně Barbora Dibelková, jíž byla udělena „divoká karta“. „K tomuto zcela výjimečnému prostředku jsme se uchýlili z několika důvodů. Za prvé Barbora osvědčila svou příslušnost ke světové špičce pátým místem na MS v Helsinkách, za druhé se letos dokázala čtyři měsíce po porodu dostat na takovou výkonnost, že jí limit při závodech Evropského poháru unikl jen těsně. Věřím, že nabídnuté šance využije a vezme jí jako předstupeň k hlavnímu úkolu, který ji čeká příští rok na olympiádě v Pekingu,“ zdůvodnil rozhodnutí Václav Fišer.

Nominace není ještě zcela uzavřena. Teoretická naděje plnit limity trvá do dnešní půlnoci. Už teď je ale jisté, že výprava bude co do počtu skrovnější,  než šéftrenér doufal. „Věřil jsem, že se dostaneme k třiceti závodníkům.“

Výprava odlétá ve třech vlnách. Roman Šebrle už by v těchto chvílích měl být na místě, velké skupiny závodníků odlétají 16. a 20. srpna vždy v 19,30 z pražské Ruzyně. „Mysleli jsme na to, aby měli závodníci dostatečný čas pro aklimatizaci a současně nebyli v dějišti šampionátu příliš brzy před vlastní soutěží,“ poznamenal k tomu vedoucí výpravy František Fojt.     

Oznámení nominace předcházel slavnostní akt, při kterém tiskový mluvčí společnosti AAA Auto  Milan Smutný předal Českému atletickému svazu šek na jeden milion korun.   "Spolupráci se společností AAA AUTO velmi oceňujeme, patří mezi naše špičkové sponzory. Získané prostředky od společnosti AAA Auto totiž podporují nejen špičkové sportovce a pořádání vrcholných atletických akcí v České republice, ale i atletiku v jejích základech, což  jsou například mládežnické soutěže,“ řekl místopředseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Schválená nominace na MS:
MUŽI
Bába (výška), Balner (tyč), Dvořák (10boj), Guzdek (oštěp), T. Janků (výška), Karas (10boj), Stehlík (koule), Šebrle (10boj), Ton (výška), Žalský (koule)
ŽENY
Baďurová (tyč), Brejchová (oštěp), Cechlová (disk), Dibelková (chůze – divoká karta), Dubnova (výška), Hejnová (400 m př.), Laláková (výška), Ledvinová (kladivo), Rybová (tyč), Straková (výška), Sčerbová (dálka), Špotáková (oštěp)      

Adam Pražák

Vytisknout