přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. listopadu 2003, 12:53

Do olympijské sezony vstoupí Šebrle jako nejlepší atlet ČR

Podruhé za sebou se Roman Šebrle radoval z titulu krále české atletiky, ale význam ocenění nepřeceňuje.Foto: Josef Čech
„Vítězství v Atletovi roku je pro mě samozřejmě pocta, ale určitě by mě těšilo víc, kdybych vyhrál jinde,“ přiznává dvojnásobný vítěz prestižní ankety. „Taky je škoda, že medailí letos nebylo víc,“ vrací se světový rekordman k uplynulé sezoně, ve které z obou mistrovství světa vybojoval medaili v českém dresu jako jediný. Své výsledky Šebrle hodnotí také zdrženlivě, halový bronz a druhé místo na MS v Paříži úplně nesplnily jeho ambice.
„Pro kvalitní výkonnost jsem udělal vše, dá se říct maximum,“
hájí se Šebrle, „bohužel přišly zdravotní problémy, které moje výsledky ovlivnily.“ Těsně před halovým sedmibojem v Birminghamu českého reprezentanta zaskočila chřipka a vysoké teploty, Šebrleho start ve vrcholném závodě halové sezony byl ohrožen. Natržené lýtko přibrzdilo jeho letní přípravu a na mistrovství světa v Paříži nastupoval po prodělané viróze.

Po dvou měsících odpočinku či lehké přípravy už Roman Šebrle přešel do dvoufázového tréninku. V den slavnostního vyhlašování ankety Atlet roku 2003 osmadvacetiletý vícebojař nezahálel a dopoledne absolvoval Běh 17. listopadu v pražské oboře Hvězda. Devítikilometrový závod terénem pojal jako lehký trénink, o výsledek mu nešlo. „Brzy mi utekly všechny ženské závodnice, tak jsem pak držel krok jen s manželkou,“ vtipkuje nejlepší atlet České republiky, který se nedávno se svou rodinou nastěhoval do nového domu v šestém pražském obvodu. „Doma je spousta práce, a já teď potřebuju hlavně pořádně trénovat. Starosti se zařizováním tak většinou nechávám na manželce,“ usmívá se Šebrle. „Ženy mají beztak lepší vkus,“ vysvětluje.

Jednoznačnou prioritu pro Romana Šebrleho v nadcházející sezoně představují olympijské hry v Aténách. „Olympiáda všechno přebije,“ prohlašuje rodák z Lanškrouna ke svým cílům. Před třemi lety v Sydney získal Šebrle stříbrnou medaili a v roli korunního prince světového desetiboje odjížděl i z letošního mistrovství světa. V Aténách by se tak mohlo naplnit úsloví „do třetice všeho dobrého“. „Halovou sezonu každopádně nehodlám vynechávat. Vždycky když se mi povede hala, je to pro mě dobrej odrazovej můstek do sezony,“ uvedl Šebrle, jehož v zimní přípravě čekají ještě soustředění na Kanárských ostrovech a v Jihoafrické republice.
 

Podrobnosti k anketě ATLET ROKU 2003 naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout