přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. ledna 2011, 13:47

Do Hustopečí i Thomas

Mistr světa z roku 2007, Bahaman Donald Thomas, je další ozdobou startovní listiny závěrečného dílu Moravské výškařské tour.

Donald Thomas se po zisku senzačního světového titulu na šampionátu v Ósace dostal do výkonnostního útlumu (SB 2008 jen 226 cm), z něhož se však v poslední době podle všeho dostává. Vloni byl bývalý basketbalista druhý na Kontinentálním poháru ve Splitě a vyhrál Hry Commonwealthu, když skočil 232 cm. Stejnou hodnotu má i průměr deseti nejlepších výkonů kariéry. Jeho duel s Rusy  Šustovem a Uchovem na Hustopečském skákání, by podle organizátorů měl být tím pravým vyvrcholením sedmého ročníku Moravské výškařské tour, kterou vedle Skákání tvoří ještě Beskydská laťka.


Thomas slaví titul na MS v Ósace, foto: Aleš Gräf, www.graf.cz

Dalším vylepšením startovní listiny je Dmitriy Kroyter, který je dorosteneckým mistrem světa z roku 2009, v 17 letech má osobní rekord 224 cm a vloni se stal vítězem premiérové oficiální olympiády. A protože svůj start na Tour už dříve potvrdila i ženská šampionka ze Singapuru, Ruska Maria Kučinová, měly by se na Moravě ukázat oba největší talenty světové výšky.
Druhou posilou z Izraele bude finalistka ME v Barceloně Danielle Frenkelová, které patří národní rekord 192 cm.  Blanku Vlašičovou, která vynechává halovou sezonu, zastoupí v soutěži její chorvatská krajanka Anna Šimičová s maximem 192 cm. Chybět nebude ani nejlepší Polka současnosti Kamila Stepaniuková (finalistka HME 2009 z Turína), která má z Hustopečí 2009 halové maximum 192 cm, a přijede i nástupkyně mistryně světa z roku 1997, Norky Hanne Hauglandové. Jmenuje se Stine Kufaasová a už dokázala skočit 193 cm.


S využitím materiálů organizátorů

Adam Pražák

Vytisknout