přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Do bojů o medaile vstoupí desetibojaři a diskařka Cechlová

Po úspěších výškaře Tomáše Janků a oštěpaře Jana Železného se dnes pokusí rozšířit medailovou sbírku české výpravy na mistrovství Evropy v Göteborgu diskařka Věra Cechlová.

Navzdory trápení v kvalifikaci, kde nepřekonala vypsaný limit, neztratila třetí žena z loňského světového šampionátu optimismus a hodlá útočit na stupně vítězů. Soutěž začne v 19:30, hlavní favoritkou je jednička letošních tabulek a mistryně světa Franka Dietzschová z Německa.

Svou dvoudenní soutěž dnes zahájí desetibojaři, mezi kterými je další český adept na medaili. Světový rekordman Roman Šebrle před začátkem bojů na stadionu Ullevi prohlásil, že chce obhájit titul z Mnichova, jinak prý bude zklamán. V soutěži ho doplní Tomáš Dvořák a Josef Karas. Desetiboj začne během na 100 metrů v půl dvanácté.

Chodce Miloše Holušu čeká maraton na 50 km. O postup do finále budou usilovat tyčkaři Adam Ptáček a Štěpán Janáček a sprinter Jiří Vojtík v semifinále závodu na 200 metrů.

V rozbězích žen na 100 m překážek se můžeme těšit na Lucii Martincovou a Petru Seidlovou. Na hladké dvoustovce se do bojů pokusí promluvit Štěpánka Klapáčová a Iveta Mazáčová.

                                                                                                        ČTK