přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. července 2010, 20:25

Do Barcelony pojede i kladivářka Ledvinová, v Brně hodila přes 70 m

Česká rekordmanka v hodu kladivem rozšíří už tak početnou výpravu pro evropský šampionát. Je jednačtyřicátou limitářkou.

Cestu do katalánské metropole otevřel Lence Ledvinové výkon z poslední, šesté série, v níž poslala své čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 70.10 m a čtyři dny před nominační uzávěrkou tak vyhověla požadovanému kritériu o rovných šest decimetrů.  Její dnešní výkon je druhým nejdelším v české historii, dále hodila jen ona sama v loňském roce v Sušici, kde posunula národní rekord na 70.51 m. Dnes jí tedy k dalšímu přepisu národních tabulek chyběl necelý půlmetr.


Lenka Ledvinová na MS v Ósace, foto: graf.cz 24letá Ledvinová, která zažila nejúspěšnější sezonu v roce 2007, kdy získala medaile z ME do 22 let a univerziády,  přitom ještě v zimě vážně zvažovala, zda ve své kariéře bude pokračovat. Důvodem byl výsledek z MS v Berlíně, kde nepostoupila z kvalifikace. „Byla jsem pak hodně demotivovaná. Zlomilo se to teprve v lednu, kdy jsem začala vzpírat. Bylo nám totiž jasné, že bez síly to nepůjde,“ prohlásila Ledvinová, jíž připravuje otec Jan. S házením tak začala až v březnu, což se podepsalo na její výkonnosti. „Věděla jsem ale, že mám v přípravě manko, takže jsem se tolik nezneklidňovala, že hážu méně. Nicméně v poslední době s tím, jak se blížil konec nominačního obdobíutíkal čas hodně rychle,“ přiznává.

Tuto  neděli však přišel signál, že už je blízko. Na Pražských memoriálech hodila 69.22 m a k limitu jí chyběly necelé tři decimetry.  „Chtěli jsme využít formy a proto jsme jeli dneska do Brna. Nechávat totiž vše na poslední závod na mistrovství republiky by bylo ošidné,“ ví Ledvinová, která se nakonec dočkala, byť až v poslední sérii, po níž jí mohl spadnout kámen ze srdce.


Adam Pražák

Vytisknout