přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. května 2003, 09:26

Diskařská elita se o víkendu sejde v Turnově

Neděle 18. května je termínem konání 5. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Závody se opět mohou honosit titulem ’mezinárodní mítink s kvalitním obsazením’. V hlavním programu memoriálu je vypsáno celkem 17 disciplín. Velká pozornost bude upřena k diskařskému sektoru. Kvůli bezpečnosti na stadionu se soutěže mužů zúčastní nejvýše dvanáct závodníků, ale každý z nich je mezi diskaři pojmem. Účast přislíbil úřadující mistr Evropy, Maďar Fazekas, který zároveň vládne letošním světovým tabulkám výkonem 70,78 m. V Turnově se představí také Fazekasův krajan Zoltán Kövágó. Další přihlášený Maďar, Roland Varga, odřekl start kvůli zranění.
 
Foto: F. Macák


Dalším pravděpodobným účastníkem bude i legenda světového disku, olympijský vítěz a pětinásobný světový šampion Lars Riedel z Německa. "Riedel je údajně ve výborné formě a moc se těší na souboj s Fazekasem," uvádí ředitel závodů František Svoboda. Také devětadvacetiletý Nigerijec Chima Ugwu s letošním maximem přes 66 metrů bude ozdobou turnovského mítinku. Slovenskou atletiku ve startovní listině diskařů zastupuje Jaroslav Žitňanský, který se objeví i v koulařském sektoru. Z domácích borců v Turnově nastoupí například český mistr Libor Malina či světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle.

Turnovský mítink na Městském stadionu Ludvíka Daňka zahajují ve 12 hodin tři technické disciplíny kategorie žen – tyč, dálka a koule. Hlavní program pak odstartuje ve čtrnáct hodin. Disk mužů je na pořadu o hodinu později. O dalších hvězdách na Memoriálu Ludvíka Daňka a novinkách o mezinárodním mítinku v Turnově budeme na našich webových stránkách informovat v průběhu tohoto týdne.

Tomáš Klement

Vytisknout