přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. května 2003, 18:43

Diskařka Pospíšilová v neděli míří do Hengela

Česká diskařka Věra Pospíšilová se v neděli představí na mítinku v nizozemském Hengelu.

Prestižní mítink kategorie IAAF Grand Prix má stejně jako pražský Memoriál Josefa Odložila disciplíny zařazeny do tří úrovní – PREMIUM, CLASSIC a PROMOTIONAL. Soutěž žen v hodu diskem pro rok 2003 patří do kategorie promotional, kde bude vítězka odměněna částkou 2.250 eur. Prize money v hodnotě 150 eur získá ještě závodnice na osmém místě. 22. ročník mítinku v Hengelu zahrnuje celkem 15 disciplín hlavního programu.

V loňském roce měl disk žen v Hengelu solidní úroveň. Zvítězila druhá žena světových tabulek a stříbrná z ME v Mnichově, Natalja Sadovová výkonem 63,75 m. Také svým druhým pokusem ruská závodnice překonala 63 metrů. Další tři závodnice v pořadí se dostaly přes 60 metrů. Věra Pospíšilová se při prvním startu v této letní sezoně v německém Halle zaskvěla novým osobním rekordem, když výkonem 64,43 m splnila A-limit pro mistrovství světa v Paříži.

Další závod absolvuje čtvrtá žena loňského ME 7. června při Česká spořitelna extralize v Kladně. V následujícím týdnu se představí na Zlaté tretře v Ostravě a poté 24. června na mítinku v Aténách, který je zařazen do stejné kategorie jako ostravský podnik, tedy IAAF Super Grand Prix. Poslední červnovou neděli uvidí Věru Pospíšilovou diváci v Praze na Julisce na Memoriálu Josefa Odložila. Mítink v Hengelu začíná v neděli 1. června v 16,45 hodin.

Tomáš Klement

Vytisknout