přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. května 2003, 07:08

Diskařka Pospíšilová už myslí na MS, ale cíle si nedává

Maďarská Tata byla dějištěm soustředění české reprezentantky v hodu diskem Věry Pospíšilové.

Svěřenkyně trenéra Josefa Šilhavého je z podmínek v tamním sportovním středisku nadšena: "V Tatě je skvělé atletické zázemí, vůbec nic mi nechybělo." V průběhu pobytu Věry Pospíšilové navíc do Taty přijela Ludmila Formanová s trenérkou Kratochvílovou, což bylo vítané oživení. "Lída s Jarmilou tu přispěly k vytvoření velice příjemného prostředí," uvádí Pospíšilová. Přípravu v Maďarsku zaměřila stále ještě na zvýšení objemu, samotná technika hodu přijde až v dalších fázích. "Před dvěma měsíci jsem si naštípla lýtkový sval," vysvětluje závodnice pražského Olympu, "tím se celá moje příprava trochu posunula."

Foto: F. Macák


I z hlediska tréninku vyšlo soustředění čtvrté ženy loňského ME na výbornou. V následujících týdnech Pospíšilová zůstává v Praze, odkud bude od konce května vyjíždět na některé evropské závody. Prvním z nich by měl být mítink v německém Halle, který se uskuteční 24. května. O týden později v předběžném programu Věry Pospíšilové figuruje mítink kategorie IAAF Grand Prix v Hengelu. Domácí publikum pak Věru Pospíšilovou může spatřit 12. června na Zlaté tretře v Ostravě. "Na tretru se moc těším, bude to velký závod na domácí půdě," říká Pospíšilová.

Nejúspěšnější sezonou v dosavadní kariéře čtyřiadvacetileté rodačky z Litoměřic byla ta loňská. Na mistrovství Evropy v Mnichově skončila jen těsně za medailovým umístěním a měsíc po šampionátu si vylepšila osobní rekord na vynikajících 64,10 m. "Čtvrté místo na mistrovství Evropy je určitě obrovský úspěch, ale osobáku z Paříže si také hodně považuji," hovoří Pospíšilová o velkých okamžicích své kariéry. Jednoznačný vrchol této sezony pro českou diskařku představuje MS v Paříži, konkrétněji zatím neuvažuje. "Žádné cíle si nedávám. Ve sportu můžete něco plánovat, ale málokdy to vyjde přesně tak, jak byste si představoval," vysvětluje Pospíšilová a dodává: "všechno se odvíjí od zdraví a sportovního štěstí."

Tomáš Klement

Vytisknout