přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. července 2005, 19:28

Diskařka Cechlová byla s generálkou na MS spokojena

Týden před začátkem mistrovství světa otestovali svou formu na sobotním atletickém mítinku v Litomyšli diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová, desetibojař Tomáš Dvořák a další členové výpravy do Helsinek.

Vedoucí žena letošních světových tabulek hodila 63,47 metru a byla spokojená. "Ve vedru a na drsném kruhu to nebylo úplně jednoduché. Za 63
metrů se mi povedl ještě jeden pokus. Byl to dobrý test, po delší soutěžní pauze jsem si potvrdila, na čem jsem,"
uvedla Cechlová, která naposledy startovala začátkem července na mistrovství republiky v Kladně.

"Ani jeden hod jsem pořádně netrefila a přesto to lítalo za 60 metrů. Vypadá to dobře, teď už budu jen pár dní odpočívat," řekla Cechlová, která se po pátém místě na předloňském mistrovství v Paříži a čtvrté příčce z aténské
olympiády pokusí získat první medaili z velké akce. Její tréninkový kolega Libor Malina přehodil 61 metrů.

Trojnásobný mistr světa Dvořák, jenž se v průběhu celé sezony potýkal se zdravotními problémy, si vyzkoušel tři disciplíny. V běhu na 110 metrů překážek dosáhl času 14,40 sekundy, o tyči skočil 460 centimetrů a diskem hodil 44,51 metru. Výškařka Iva Straková skočila 185 cm.

Kvalitní výkon předvedl sprinter Jiří Vojtík, kterému nominace do Helsinek těsně unikla. Na dvoustovce zaostal časem 20,63 jen o dvě setiny za českým rekordem, výkon však znehodnotil nepovolený vítr o síle 3,1 m/s. Ve výšce se blýskl zlepšením na 225 cm Ondřej Balcar.

                                                                                                    ČTK