přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Diskař Stašek: za velké zlepšení na ME dvaadvacítek

Příjemné překvapení přišlo v sobotu z Uherského Hradiště, kde se zaskvěl 20letý odchovanec otrokovické atletiky v barvách VSK Univerzita Brno Martin Stašek.

Svěřenec Aleše Prudkého vskutku zazářil, vrhač lavírující mezi diskem a koulí se přes zimu rozhodl soustředit na právě na disk. A vyplatilo se. Dosud měl osobní rekord Martina Staška s dvoukilovým náčiním hodnotu 48.71, shodou okolností právě z Hradiště 3. května 2008. Po roce se sem vrátil a předvedl výkon, který v kategorii dvaadvacítek už něco znamená – 56.89 metru. Minimálně limit ČAS pro ME do Kaunasu a uspěje-li Stašek při maturitě a přijímačkách na VŠ, pak by mohl s tímto B-limitem reprezentovat i na univerziádě v Bělehradě. Dodejme, že jeho absolutní rekord byl před sobotou s juniorskými 1,75 kg 52.52 m.

Přinášíme krátký rozhovor, více o Martinu Staškovi v květnovém čísle Atletiky, v rubrice Talent.


Foto: z videoarchivu Martina Staška

Kde se vzal takový výkonnostní skok?
V zimě jsem řekl trenérovi, že bych chtěl přestat trénovat kouli a věnovat se jenom disku. Zpočátku namítal, ale pak souhlasil. Chodil jsem různá cvičení jak v hale, tak posilovně, navíc jsem hodně posílil, takže si myslím, že je to i díky tomu.

Otázka – co považujete za svůj dosavadní největší úspěch – je možná zbytečná – sobotní závod?
Zatím určitě, ještě nikdy jsem totiž nesplnil žádný limit na ME, MS či univerziádu.

Je to splnění letošního cíle, nebo dokonce jeho překonání?
Já osobně jsem tomu moc nevěřil, i když jsem trénoval především proto, abych ho hodil. Trenér si myslel, že ho dám. Je to určitě splnění letošního cíle, já osobně bych chtěl jít ještě dál (s úsměvem).

Minivizitka Martina Staška
Narozen: 8. 4. 1989
Trenér: Aleš Prudký
Oddíl: VSK Univerzita Brno
Osobní rekord: disk 2kg/56.89 m

Michal Procházka

Vytisknout