přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. června 2004, 19:57

Diskař Malina si z Norska přivezl A-limit na olympijské hry

Diskař Libor Malina skončil na mítinku v norském Floru druhý a výkonem 64.60 splnil přísnější normu na olympijské hry do Atén. Tesařík na B - limit v Bydhošti nedosáhl.

Závodník pražského Olympu na mezinárodním mítinku v norském Floru nestačil pouze na pětinásobného mistra světa Němce Larse Riedla, který ve druhé sérii poslal své náčiní do vzdálenosti 65.49 metru. Tento hod se pro něj stále také vítězným.
Malina skončil druhý výkonem 64.60 metru. Slibný byl již Malinův první hod, kdy disk poslal do vzdálenosti 63.75 metru, druhá série byla ještě vydařenější a 64.60 metru znamenalo nejen konečné druhé místo, ale především splnění přísnějšího z kritérií pro účast na olympijských hrách v Aténách.
Malina měl již splněný A - limit z loňského roku, na mítinku v Turnově hodil 64.23 metru. Letos by mu tedy stačilo potvrdit splněné Áčko ještě B-limitem. Nejblíž kýžené normě 62.55 m byl před dvěma týdny opět na mítinku v Turnově, když za B-limitem zaostal 18 centimetrů. Ve Floru ovšem Malina dokázal dokonce o 60 centimetrů překonat přísnější z limitů.


V dálkařském sektoru nastoupil na norském mítinku další český zástupce Petr Lampart. Armádní mistr světa z roku 2002 skončil třetí výkonem 7.25 metru.

Na mítinku v polské Bydhošti byl v sobotu jediným českým zástupcem překážkář Štěpán Tesařík. Závodník Dukly Praha má zatím na svém kontě A- limit v běhu na 400 metrů překážek z loňského roku a v letošní  sezoně zatím marně atakuje B - limit - tedy čas lepší než 49.50. Ani v Bydhošti se mu však Béčko pro olympijské hry v Aténách, kterým by stvrdil svou účast, pokořit nepodařilo. Tesařík doběhl druhý za vítězným Kazachem Meleshenkem v čase 49.68.

Výsledky z mezinárodního mítinku v norském Floru naleznete zde.
Výsledky z mítinku v polské Bydhošti naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout