přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2005, 17:17

Dibelková si v Erfurtu došla pro bronz

Chodkyně Barbora Dibelková odstartovala finálové výsledky české výpravy na ME do 22 let hned medailí.

Česká reprezentantka udávala tempo dvacetikilometrového závodu do šestého kilometru, poté se o vedoucí pozici střídaly ruské favoritky Olga Kaniskinová a Irina Petrovová. Tato trojice se brzy odpoutala od zbytku startovního pole a dala jasně najevo, mezi kým se bude rozhodovat boj o medaile. 

V závěru měla nejvíce sil dvacetiletá Petrovová a vyhrála v čase 1:33:24. Stříbrná došla Kaniskinová (1:33:33). Minutu a 11 vteřin po ní se v cíli objevila Barbora Dibelková, se značným náskokem na čtvrtou Portugalku Cabecinhovou. Na medailové stupně se tak prosadily tři nejvýše postavené chodkyně v letošních evropských tabulkách ze startovní listiny.   

"Jsem spokojená, že se ten závod takhle vyvíjel a že jsem s Ruskama šla vyrovnaně, dosud jsem se na ně dívala jako na bohyně," uvedla bronzová medailistka bezprostředně po závodě. Ve druhé polovině trati dostala Dibelková dvě napomenutí, při třetím trestu by už následovala diskvalifikace. "S rozhodčími jsem měla problémy, tak už jsem v závěru nechtěla riskovat a šla jsem na jistotu na bronz. Měly jsme na ostatní velký náskok," doplnila česká rekordmanka, která si bude po svém úspěchu obzvlášť příjemně užívat zbytek šampionátu a fandit svým kolegům. "O oslavách zatím vůbec nepřemýšlím. Ze všeho nejvíc se teď těším do sprchy," smála se Dibelková v cíli závodu.  

Výsledky závodu na 20 km chůze žen:
1. Petrovová 1:33:24, 2. Kaniskinová (obě Rus.), 3. Dibelková (ČR) 1:34:44, 4. Cabecinhová (Port.) 1:36:13, 5. Malíková (SR) 1:38:32, 6. Jacevičová (Bělorus.) 1:40:43, 7. Aidietyteová (LIt.) 1:42:32, 8. Jurčenková (Ukr.) 1:43:10

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout